atp stockholm

Dino Prižmić 'zapeo' u 2. kolu Stockholma; imao je priliku vratiti se u meč, ali...

19.10.2023 u 22:54

Mladi hrvatski tenisač, 18-godišnji Dino Prižmić poražen je u 2. kolu ATP turnira u Stockholmu od 27-godišnjeg Šveđanina Eliasa Ymera 3-6, 6-3, 2-6

Nakon što je u ponedjeljak u 1. kolu svladao 30. igrača svijeta Čeha Jirija Lehečku 6-3, 7-5, Dinu Prižmića, trenutačno 165. igrača svijeta, u drugom kolu je čekao Šveđanin Ymer.

Nažalost, Ymer je prekinuo Prižmićev pobjednički niz u Stockholmu započet u kvalifikacijama.

U prvom setu oba su tenisač držala svoje servise do 3-3, a tada je Šveđanin napravio seriju 3-0 uz dva breaka za 1-0 u setovima. Ymer je sjajnu seriju nastavio i na otvaranju drugog seta stigavši do vodstva 3-0. Međutim, mladi Splićanin je osvojio šest uzastopnih gemova izboriti odlučujući set.

U trećem setu, Prižmić je već u prvom gemu izgubio servis, no odmah ga je vratio za 1-1. No, uslijedio je novi break za 2-1, a potom još jedan za 4-1 nakon kojeg više nije bilo povratka.

Dino bi sljedeći nastup trebao imati za dva tjedna na Challengeru u Bergamu.