FAVBET PREMIJER LIGA

Dinamo slavio nakon produžetka, Alkar krenuo sjajno, ali Dubrovnik preokrenuo

17.04.2024 u 22:27

U susretima 31. kola košarkaške Premijer lige Dinamo je nakon produžetaka pobijedio Dubravu sa 104:99, dok je Dubrovnik porazio Alkar sa 76:72.

Dinamo i Dubrava su odigrali zanimljivu utakmicu koja je razriješena nakon produžetaka.

Domaćin je u drugoj četvrtini imao 12 razlike (36:24), no Dubrava je na poluvrijeme otišla sa +5 (47:42). U trećoj dionici gosti su imali velikih 12 razlike (56:44), ali se prednost istopila na samo koš prednosti (61:60).

U zadnjem periodu Dubrava je vodila 78:73, zatim je Dinamo okrenuo u 85:81, a na koncu je završilo 87:87. Dubrava je produžetak izborila koševima Matea Vidovića s linije slobodnih bacanja sekundu prije kraja. U produžetku je Dinamo pobjegao na +11 (102:-91) i potom obranio prednost.

Pobjedničku ekipu predvodili su Ivan Novačić i Ivan Vučić sa po 24 koša, dok su kod Dubrave najefikasniji bili Toni Ročak i Andrej Matić sa po 16 koševa.

U drugoj utakmici večeri Dubrovnik je pobijedio Alkar sa 76:72.

Alkar je sjajno ušao u susret, poveo je 10:0, pa 14:1, no domaćin se pribrao i do kraja prve četvrtine smanjio na koš zaostatka (17:18). U drugoj dionici Dubrovnik je imao tri razlike (35:32), ali se na pauzu otišlo sa +3 za goste (40:37). Treća dionica je otišla na stranu Dubrovnika koji je u jednom trenutku imao i deset razlike (54:44), da bi na kraju trećeg perioda vodio sa 61:54.

U posljednjoj četvrtini domaćin je poveo 72:65 i potom obranio prednost za 13. pobjedu, dok je Alkar upisao 22. poraz.

Sažetak Dubrovnik - Alkar 76:72 Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel / MAXSport