JUNIORSKA LP

Dinamo se poražen vraća iz Švicarske, ali protiv Basela se može

08.11.2023 u 21:06

Nogometaši Dinama poraženi su u prvoj utakmici drugog kola Lige prvaka mladih, švicarski Basel je na domaćem terenu slavio s 2:0.

Basel je poveo golom Onyegbule u 14. minuti, a vrlo brzo nakon toga Dinamo je propustio sjajnu priliku za izjednačenje kada suparničku mrežu nije pogodio Gec. Na odmor se otišlo s dva gola prednosti za Basel jer je u 33. minuti za 2:0 pogodio Beney.

Basel je zasluženo vodio nakon prvih 45 minuta u kojima je dominirao, no u nastavku je Dinamo zaigrao dosta bolje.

Toni Majić je imao čak tri dobre šanse, po jednom su zaprijetili Košćević, Čaić i Gec, ali Dinamo nije uspio doći barem do jednog pogotka čime bi sebi olakšao uzvratnu utakmicu. Na kraju, u 88. minuti, Dinamo je ostao s igračem manje na terenu nakon što je isključen Vito Čaić.

Uzvratna utakmica igra se u Zagrebu 29. studenoga.