kvalifikacije za euro 2024.

Danci preko Kekovih Slovenaca osigurali plasman na EURO

17.11.2023 u 23:14

Nogometaši Danske postali su 13. reprezentacija koja je osigurala nastup na EURU 2024. osiguravši prvo mjesto u skupini H kvalifikacija zahvaljujući 2:1 domaćoj pobjedi protiv Slovenije u Kopenhagenu

Danska je u potpunosti nadigrala Sloveniju, a bolju igru od prve minute okrunila golom Maehlea (26) za 1:0.

No, samo četiri minute potom Janža (30) je sjajno izvedenim slobodnim udarcem poravnao na 1:1. Ipak, početkom nastavka Delaney (54) je doveo Dansku u novo vodstvo, a do kraja utakmice prilike su imali samo Danci za povećanje vodstva, no nisu ih koristili.

Danska je s 22 boda osigurala prvo mjesto i nastup na EURU u Njemačkoj, dok je Slovenija druga u skupini s 19 bodova te ju za tri dana u Ljubljani čeka odlučujući dvoboj za drugo mjesto i odlazak na EURO protiv trećeg Kazahstana koji ima 18 bodova.

• +6
Danska - Slovenija, kvalifikacije za EURO 2024., 17.11.2023. Izvor: EPA / Autor: Liselotte Sabroe

Kazahstan je ranije u petak na svom terenu svladao San Marino 3:1. Strijelci za Kazahstan bili su Česnokov (19, 51) i Aimbetov (90+2-11m), dok je jedini gol za San Marino postigao Franciosi (60).

Tportal SPORT je i na WhatsAppu

Želite li pogledati VIDEO svih golova iz SuperSport HNL-a i Kupa te dobivati najvažnije vijesti iz sporta: Zapratite tportalov kanal OVDJE i kliknite 'Prati'