HT prva liga

[VIDEO] Damir Burić nakon dramatične utakmice protiv Istre: 'Veseli me što je momčad uz mene, a da bi bili još bolji nam treba novaca'

15.12.2019 u 20:28

Nakon utakmice 19. kola Hrvatski Telekom Prve lige između Hajduka i Istre 1961 svoje su viđenje iznijeli treneri Damir Burić i Ivan Prelec

Hajduk je na Poljudu s 2:1 pobijedio hrabru Istru 1961. Poveli su gosti golom Matije Fintića koji je na posudbi iz Dinama, a onda je sve preokrenuo Mijo Caktaš s dva gola u razmaku od samo sedam minuta. Nakon utakmice svoje su viđenje dali treneri obje ekipe.

• +9
Hrvatski Telekom Prva Liga, 19. kolo, HNK Hajduk - NK Istra 1961 Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

'Očekivali smo ovako tešku utakmicu. Gledali smo Istru u utakmici u Osijeku gdje su iz penala s igračem manje primili gol u 95. minuti. Znali smo da će biti teška borba. Prvo poluvrijeme nije išlo nama u korist, ali radili smo visoki presing, tražili šanse, ali falio je zadnji pas i realizacija. Mislim da su momci zaslužili pobjedu jer su izgarali 95 minuta. Možemo biti zadovoljni pobjedom i drugim mjestom. To nas veseli', rekao je nakon utakmice trener Hajduka Damir Burić pa dodao:

'Istra ima brutalno brze igrače naprijed poput Ćužea i Gržana. Znali smo što nas čeka, ali nismo se htjeli vratiti iza centra i dati im loptu. Ovaj način kako smo igrali njima maksimalno odgovara, ali mi smo htjeli napadački nogomet i ono što navijači žele.'

Burić je prokomentirao i glasine da napušta Hajduk, odnosno svoju budućnost na klupi splitskog sastava.

'Nemam saznanja o tome. Gušt mi je da smo stvorili jedno zajedništvo, izgaranje na terenu, veliku volju i želju. To me veseli. Vidio sam da me momčad slijedi i da je momčad sto posto iza mene i to me veseli', kratak je bio Burić.

Hajduk ima i četvrtu obranu u ligi i drugi napad lige prema statističkim podacima.

'Volio bih i da imamo prvi napad lige, ali za to treba novaca', zaključio je Burić.

Ivan Prelec je još jednom sa svojom Istrom odigrao sjajnu utakmicu.

'Čestitam Hajduku na zasluženoj pobjedi. Ponavlja se da protiv svih u ligi igramo dobro, pariramo, stvaramo šanse, ali ih ne iskorištavamo i primamo golove. Rekao bih da smo i danas dobili dva gola na našu postavljenu obranu. Malo nam fali da slika bude bitno drugačija', rekao je trener Istre pa nastavio:

'Znali smo da će Hajduk htjeti što prije postići pogodak i utakmicu usmjeriti na svoj mlin. Zato smo i mi izlazili visoko i pokušali ih što više odmaknuti od svog gola i mislim da smo to korektno odrađivali. Znali smo da ćemo tako izlaziti u opasne situacije, a to smo i radili, ali nismo ih realizirali. Danas je bila i ta prečka, pa odbijena lopta koju nismo iskoristili. Radimo, tu smo, dobri smo, ali to nam se, za sada, bodovno ne vraća.'

Prelec je odgovorio i na pitanje što je potrebno za višu poziciju na ljestvici.

'Nama je cilj ove sezone postići neku stabilnost. Želimo uloviti osmo mjesto, ali ne tako da se borimo za njega do zadnjeg kola, već da ono bude puno ranije osigurano. Mislim da je ovo što sad imamo dobra baza koja treba nadogradnju, a za tu nadogradnju, kako kaže kolega Burić, treba novaca', rekao je Prelec pa odgovorio na pitanje stižu li u Istru igrači iz Alavesa:

'Sjest ćemo i razgovarati. Vjerujem da će na kraju stvarno doći pojačanja', zaključio je Prelec.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Vimeo

Osijek-Slaven Belupo3:2