raspad sistema

Čudo u Parizu se nije dogodilo; rukometaši PPD Zagreba uvjerljivo izgubili i ispali iz Lige prvaka

01.03.2020 u 19:34

Rukometaši PPD Zagreba oprostili su se od Lige prvaka novim teškim porazom u zadnjem kolu B skupine u Parizu kod PSG-a 37:26

Hrvatskome prvaku trebala je pobjeda kod PSG-a kako bi izborili ostanak u Ligi prvaka. No, čudo se nije dogodilo...

Nakon izjednačenog početka, od 10. minute utakmice terenom su zagospodarile zvijezde PSG-a, pa je PPD Zagreb na poluvremenu zaostajao pet golova.

U drugom dijelu je prednost narasla na devet razlike (32:23), igrači Veselina Vujovića nisu mogli parirati Parižanima iako su na klupi domaćina najvećim dijelom utakmice ostali Nikola Karabatić, Luc Abalo, Sigurdsson... Na kraju je utakmica završila 37:26 za francuskog prvaka.

• +7
EHF Liga prvaka: PSG - PPD Zagreb Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Kod PPD Zagreba su najbolji bili Miloš Božović sa šest i David Mandić s pet golova, a Šipić je zabio četiri. Najbolji igrač utakmice bio je PSG-ova superzvijezda Sander Sagosen s devet golova, Nikola Karabatić, Keita i Remili dodali su po tri gola.

Prolaz dalje izborili su iz skupine Barcelona, PSG, Szeged, Flensburg, Aalborg i Celje.