KonferencijskA ligA

Čudo od utakmice u Eindhovenu: palo osam golova, ali pobjednika nema

10.03.2022 u 23:56

Najuzbudljivija prva utakmica osmine finala Konferencijske lige odigrana je u Eindhovenu, a PSV i FC Kopenhagen su remizirali u dvoboju s čak osam pogodaka (4:4).

Gosti su vodili 1:0, 3:1 i 4:3, ali doma ipak nisu odnijeli pobjedu. Izdvojimo da je kod domaćina dvostruki strijelac bio Gapko, dok je kod gostiju dva pogotka dao Pep Biel.

Leicester je na domaćem terenu svladao Rennes s 2:0. Vodio je domaćin od 30. minute kada je strijelac bio Albrighton i minimalnih 1:0 je stajalo sve do sudačke nadoknade kada je Iheanacho u 93. zabio za ipak lijepih +2 Leicestera prije uzvrata. U redovima francuskog prvoligaša Rennesa hrvatski nogometaš Lovro Majer je zaigrao od 64. minute.

Domaću pobjedu je upisao i Marseille, ali na uzvrat nosi jedan gol plusa. Pobijedio je Marseille s 2:1 Basel, a oba gola je za domaćina postigao Milik. Nadu Baselu donio je Esposito koji je u 79. minuti postavio konačan rezultat. Cijelu je utakmicu za Marseille odigrao hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car.