dobra trava

Čilić nakon dva sata teške borbe dobio Srbina i plasirao se u četvrtfinale

15.06.2017 u 15:02

Marin Čilić, koji je prvi nositelj ATP turnira u s-Hertogenboschu, plasirao se u četvrtfinale nakon što je u 2. kolu pobijedio Srbina Janka Tipsarevića 6:7 (6), 6:2, 6:4 poslije sat i 58 minuta igre...

Čilić je u prvom setu imao dvije prigode da ga okonča u svoju korist, prvo u četvrtom gemu, kada je kod 30:40 imao 'break loptu', ali je propustio tu šansu, a potom u tie-breaku.

U odlučujućoj igri prvog seta Čilić je s dva 'mini-breaka' došao do vodstva 5:2 i imao je dva servisa da zaključi set. Nije uspio, ali kod 6:5 ponovno je servirao za set, i opet je promašio. Tipsarević je znao iskoristiti takve poklone i uzeo je prvi set.

U drugom setu Čilić je 'ubacio u višu brzinu' i kod 2:2 napokon je došao do prvog 'breaka' u meču. Potom je još jednom oduzeo servis protivniku i brzo je zaključio set 6:2. U istom ritmu nastavio je i u odlučujućem setu, još jedan 'break' u trećem gemu usmjerio je Čilića prema pobjedi, osmoj iz deset međusobnih susreta s Jankom Tipsarevićem.