ŠTO JE BILO DOMAĆINU?

Cijela nogometna Europa priča o tome što se dogodilo u Nizozemskoj; Ajaxova nestvarna golijada glavna je tema

24.10.2020 u 18:50

Ajax je postavio novi rekord u nizozemskom prvenstvu, a pitanje je hoće li ova pobjeda ikada biti srušena, jer je momčad iz Amsterdama slavila u gostima kod Venloa 13:0

Ne, nije greška ako ste negdje na nekom od portala vidjeli kako kod utakmice Venlo – Ajax stoji 0:13. Tolikim rezultatom su zaista 'kopljanici' isprašili svojeg domaćina.

Za to nije krivac korona, jer Venlo nije imao problema sa zaraženim igračima, ali ni ozljedama, no ipak im se dogodilo poniženje koje će zauvijek biti upisano u knjige rekorda nizozemskog nogometa.

Na poluvremenu je bilo 0:4, u 52. minuti je Christiaan Kum dobio izravni crveni karton zbog brutalnog starta na Antonyju i počeo je raspad. Završilo je nevjerojantih 0:13.

Strijelci su bili Traore (5), Ekkelenkamp (2), Huntelaar (2), Antony, Blind, Martinez i Tadić. Ajax je utakmicu završio s 44 udarca na gol, od čega je čak 23 išlo u okvir.

Tako je Ajax srušio vlastiti rekord iz 1972. godine kad je kod kuće pobijedio Vitesse 12:1, što je do danas bila rekordna pobjeda u Eredivisie.