NBA LIGA

Charlotte u doigravanju, Bullsi nastavili niz pobjeda

06.04.2014 u 10:07

Još jedna momčad osigurala je nastup u NBA doigravanju, riječ je o Charlotte Bobcatsima. Oni su ga potvrdili pobjedom u Clevelandu, a u odličnoj formi su Chicago Bullsi koji su stigli do petog slavlja u nizu...

Chicago Bullsi uoči doigravanja igraju u odličnoj formi. Još jednom je sjajan posao napravila obrana Bullsa koja je zaustavila Washington Wizardse na 78 poena uz posebno dobar posao odrađen u prvom poluvremenu kada su Wizardsi bili apsolutno nemoćni. Na poluvremenu je na semaforu stajalo 52-26 i bilo je jasno u kojem će smjeru utakmica otići. Domaćin je susret završio s tricom 3-16, a predvodili su ga John Wall s 20 poena i šest asistencija te Marcin Gortat s 19 poena i osam skokova. Bullsi su imali u svojim redovima raspoložene DJ-a Augustina s 25 poena, od čega šest trica, te Joakima Noaha s 21 poenom i 12 skokova.

Charlotte Bobcatsi po prvi put nakon 2010. godine osigurali su NBA doigravanje. U međuvremenu su došli od momčadi s najlošijim omjerom do sudionika doigravanja, a taj status su potvrdili pobjedom u produžetku kod Clevelanda 96-94. Kyrie Irving nije mogao sve sam, završio je susret s 44 poena i osam asistencija, međutim prave pomoći suigrača nije imao. Bobcatsi su bili bliže pobjedi i u regularnom dijelu utakmice i u produžetku, a prvo ime kod njih bio je Al Jefferson s 24 poena i 15 skokova dok ga je pratio Kemba Walker s 20 poena i sedam asistencija.

Nakon prekida velika serije poraza, Philadelphia je počela igrati nešto bolje pa je i protiv Brooklyn Netsa bila ravnopravna. Netsi su upisali pobjedu 105-101, no nisu do nje došli lako bez obzira što su vodili na poluvremenu s 15 poena razlike. Sixersi su došli minutu prije kraja na samo poen zaostatka poslije čega ključnu tricu ubacuje Mirza Teletović, a Marcus Thornton i Deron Williams s linije slobodnih bacanja u završnici ne griješe. Nakon 19 utakmica pauze zbog ozljede vratio se Kevin Garnett, a Williams je bio prvo ime kod gostiju s 19 poena i devet dodavanja dok je Thaddeus Young u domaćem sastavu ubacio 20 poena uz pet skokova.

U gostima su uspješni bili i Toronto Raptorsi koji su svladali momčad s najlošijim omjerom u ligi, Milwaukee Buckse. Raptorsi su uspjeli preokrenuti zaostatak s poluvremena, a u završnici utakmice DeMar DeRozan ubacio je šest slobodnih bacanja i sačuvao svoju momčad u prednosti. DeRozan je utakmicu završio s 23 poena, tri manje od Greivisa Vasqueza, a u poraženom sastavu 23 poena i devet skokova upisao je John Henson.

Minnesota je na gostovanju kod Orlanda igrala bez Kevina Lovea, Kevina Martina i Nikole Pekovića, u prvoj minuti je izgubila i Chase Budingera te je domaćin iskoristio sve te gostujuće probleme. Iako su i oni bili oslabljeni i bez Nikole Vučevića, lakše su se s tim nosili i predvođeni sa 18 poena Arrona Afflaloa te 14 poena i 13 skokova Kylea O'Quinna stigli do pobjede. Gosti su za tri poena šutirali 1-15, a najučinkovitiji bio je Ricky Rubio sa 18 poena i deset asistencija.

Zahvaljujući odličnoj posljednjoj četvrtini Detroit Pistonsi izvukli su pobjedu kod Boston Celticsa 115-111. Celticsi su imali prednost uoči posljednjih 12 minuta 95-85, međutim onda je domaćin zaigrao bolje i predvođen s 26 poena Rodneya Stuckeya te 19 poena i 20 skokova Andrea Drummonda stigao do pobjede. Kod Celticsa Jerryd Bayless je ubacio 25 poena uz tricu 5-6, a Jared Sullinger je dodao 22 poena i deset skokova.

NBA, rezultati:

Washington Wizards - Chicago Bulls 78-96 (Wall 20p, 6as / Noah 21p, 12sk)

Cleveland Cavaliers - Charlotte Bobcats 94-96 produžetak (Irving 44p, 8as, 7sk / Jefferson 24p, 15sk)

Philadelphia 76ers - Brooklyn Nets 101:105 (Young 20p, 5sk / Williams 19p, 9as)

Milwaukee Bucks - Toronto Raptors 98-102 (Henson 23p, 9sk, 6as / Vasquez 26p)

Orlando Magic - Minnesota Timberwolves 100-92 (O'Quinn 14p, 13sk / Rubio 18p, 10as)

Detroit Pistons - Boston Celtics 115-111 (Stuckey 26p / Sullinger 22p, 10sk, 5as)

9. Memphis 76 45 31
10. Minnesota 76 38 38