serie a

Bologna juri prema Ligi prvaka; na Olimpicu je utrpala tri gola Romi

22.04.2024 u 21:05

Nogometaši Bologne napravili su veliki korak prema nastupu u Ligi prvaka sljedeće sezone svladavši u susretu 33. kola talijanskog prvenstva na gostovanju u Rimu izravnog konkurenta Romu 3-1 (2-0)

Bologna je sjajno odigrala prvo poluvrijeme nakon kojega je vodila 2-0, prvi je gol sjajnim atraktivnim udarcem postigao El Azzouzi (13) da bi na 2-0 pred kraj prvog dijela zabio najbolji strijelac momčadi Zirkzee (45).

Početkom nastavka Azmoun (55) je nakratko vratio nadu Romi, ali Saelemaekers (65) je desetak minuta kasnije vratio prednost Bologni na dva gola.

AS Roma - Bologna FC 1:3, Serie A, 22.4.2024. Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Arenasport/Youtube

Nikola Moro ostao je na klupi Bologne koja se učvrstila na četvrtom mjestu sa 62 boda, sedam više uz utakmicu više od pete Rome, a osam više uz također utakmicu više od šeste Atalante.

• +7
AS Roma - Bologna FC, Serie A, 22.4.2024. Izvor: EPA / Autor: ETTORE FERRARI

Kako će sljedeće sezone Italija imati pet predstavnika u Ligi prvaka, u posljednjih pet kola bi i Roma i Atalanta trebale preskočiti Bolognu što se čini malo vjerojatnim.

Na vrhu je Inter sa 83 boda, 14 više od drugog Milana.