DRAMA NA SP-U

Bode Miller šokirao publiku padom, a onda i Ivica!

05.02.2015 u 20:18

Američki 37-godišnji skijaš Bode Miller pokušao se vratiti svom sportu na Svjetskom prvenstvu u Beaver Creeku, no njegov nastup u super G-u završio je teškim padom i ozbiljnom posjekotinom. Pao je kasnije i Ivica Kostelić...

Peterostruki osvajač zlata na svjetskim prvenstvima operiran je u studenom, a nakon dugog oporavka pokušao je pred američkim navijačima ostvariti još jedan veliki uspjeh. No, u superveleslalomu s brojem 9 nastup je završio teškim padom, u trenutku dok je vodio prema prolaznim vremenima.

Miller je zapeo rukom za jedna vrata i zatim izgubio kontrolu, a prilikom pada zaradio je gadnu duboku posjekotinu na nozi, zbog koje je odmah morao potražiti pomoć liječnika.

Hannes Reichelt je bio taj koji je na kraju stigao do zlata, ispred Kanađanina Dustina Cooka koji je bio veliko iznenađenje natjecanja. Adrian Theaux uzeo je broncu.

Na ovoj se utrci vratio i Aksel Lund Svindal i odmah zauzeo odlično šesto mjesto, dok je njegov kolega Kjetil Jansrud kao četvrti ostao bez medalje.

S brojem 32 pao je i Ivica Kostelić i to na istom dijelu staze kao i Miller. Završio je duboko u zaštitnoj ogradi, ali prema prvim reakcijama, Ivica nije izgledao ozbiljno ozlijeđen.

S oko tri sekunde zaostatka na 32. i 33. mjestu završili su hrvatski predstavnici Natko Zrnčić-Dim i Max Ullrich, dok je Istok Rodeš sa više od šest sekundi zaostatka osvojio 45. mjesto.