KAKVA NEIZVJESNOST

Boca osvojila naslov zbog gola više od Tigresa

24.12.2008 u 09:45

Osvajanjem naslova Boce Juniorsa završeno je nogometno prvenstvo Argentine. U doigravanju tri kluba nastavljena je neizvjesnost iz 'regularnog' dijela lige, pa je Boca naslov osvojila samo zbog jednog jedinog pogotka više od Tigresa

Boca Juniors novi je argentinski nogometni prvak. Usprkos porazu od Tigresa 0:1, u posljednjem susretu dodatnog doigravanja Boca je zbog bolje razlike pogodaka osvojila Aperturu.

Na koncu su sve tri momčadi - Boca, Tigres i San Lorenzo - zaključile mini ligu sa po tri boda, no momčad iz Buenos Airesa je imala najbolju razliku pogodaka. Zgoditak odluke postigao je Leandro Lazzaro u 67. minuti, a da je Tigres uspio postići još jedan pogodak, bio bi prvak. Boca je od 89. minute igrala bez isključenog Palacia.

Boca, Tigres i San Lorenzo su regularni dio sezone završili bodovno izjednačeni, te su se morali dodatno razigravati svaki sa svakim za naslov prvaka.

Za Bocu je to 23. naslov državnog prvaka od 1931. godine kada je argentinski nogomet postao profesionalan, no Boca još uvijek ima deset naslova manje od River Plate.