JEL' SE SADA KAJE?

Bivši izbornik Nizozemske i Srbije predmet sprdnje: Kako oni mogu igrati u Europi

22.09.2023 u 07:58

Veliki nizozemski nogometni stručnjak - Dick Advocaat, dugo će pamtiti utakmicu između Zrinjskog i AZ Alkmaara zbog nepromišljenje izjave na poluvremenu kojom je pokušao poniziti bosansko-hercegovačkog prvaka pri vodstvu gostiju od 3:0.

Zrinjski je nakon prvih 45 minuta gubio rezultatom 3:0 i izgledalo je kako će u prvoj utakmici grupne faze doživjeti rezultatsku katastrofu, no onda je uslijedio spektakularan preokret, čak četiri gola u mreži Nizozemaca i na kraju pobjeda Rendulićeve momčadi 4:3.

Na poluvremenu utakmice, kada je Zrinjski imao zaostatak od 3:0, Dick Advocaat je dao izjavu koja bi ga mogla proganjati do kraja života.

'Ovo je neshvatljivo. Zašto je ovakvim ekipama uopće dozvoljeno da se natječu u europskim kupovima?' pitao se Advocaat.

U drugom poluvremenu ipak je doznao kakve čari pruža nogomet, te se nadamo da će sada ljudima u AZ Alkmaar poslati račun zbog svoje blamaže.

Njegova izjava ubrzo je postala viralna, i bit će zanimljivo vidjeti hoće li se možda ispričati Mostarcima.

Inače, tijekom svoje bogate trenerske karijere, Advocaat je između ostalih, vodio Nizozemsku, Srbiju, Belgiju, Rusiju, Ujedinjene Arapske Emirate, Južnu Koreju...

• +15
1. kolo UEFA Konferencijske lige: Zrinjski - AZ Alkmaar Izvor: Pixsell / Autor: Denis Kapetanovic /PIXSELL