LITVA PUNA SUSJEDA

Bitka za Brazil: 90 minuta koje će BiH pamtiti vječno

15.10.2013 u 18:25

Pred nama je večer u kojoj će se slaviti, ali i tugovati diljem svijeta. Dugi niz reprezentacija rješava svoje ambicije vezane uz nogometni SP, a među onima kojima treba 'samo' pobjeda su i predstavnici Bosne i Hercegovine

Litva - BiH 0:1
Strijelac: Ibišević 68

Litva: Arlauskis, Kijanskas, Žaliukas, Vaitkunas, Borovskij, Vičius, Mikoliunas, Panka, Kalonas, Matulevičius, Černych
BiH: Begović, Vršajević, Bičakčić, Spahić, Lulić, Pjanić, Misimović, Salihović, Medunjanin, Ibišević, Džeko

94' - kraj: BiH je u Brazilu. Čestitke susjedima
92' - Begović brani slobodni udarac s 30 metara, zadnja minuta nadoknade
91' - tri minute nadoknade
88' - Kaunasom odzvanja 'Evo noći evo ludila...'
86' - Ibišević puca pored gola, prva prava meč lopta za Brazil
83' - BiH se nije povukla, traže drugi gol i potvrdu plasmana
78' - Begović brani solidan pokušaj iz polukontre Kalonasa
74' - BiH održava kapitalnu prednost, stadion grmi od pjesme gostiju
68' - ubacio je Džeko, Ibiševićev 20. gol za reprezentaciju. Uvjerljivo najvažniji
68' - GOOOOOOOL - Ibišević usamljen na rubu peterca zabija za ludo slavlje BiH u Litvi
66' - Ibišević sjajno puca, Arlauskis zaista fantastično brani
64' - Pjanić se izborio za šut sa 20 metara, pa ga jako loše izveo
62' - Lulić zabija na centaršut Misimovića, ali iz zaleđa
60' - gosti su i dalje vjerni preskakanju igre koji im ne donosi baš ništa dobroga osim kornera
53' - deveti korner za BiH, Medunjanin u nastavku akcije prebacuje gol
50' - Kalonas otvara lijevu stranu u polukontri, ali i očajno puca na kraju
47' - Pjanić opet opasan iz slobodnjaka, Bičakčić u nastavku promašuje 'zicer' s peterca
46' - nastavak utakmice, izmjena nema

45+2' - BiH u prvom dijelu nije uspjela slomiti bunker Litve. Imaju još toliko...
45+2' - Matulevičius puca glavom iz opasne situacije, ali daleko iznad gola
45' - Džekin udarac od bloka prolazi pored gola
44' - Misimović iz okreta skoro vara vratara, ali sudac smatra da je igrao rukom
40' - Grčka i dalje vodi 'samo' 1:0. BiH u potpunosti ovisi sama o sebi, ali mora zabiti gol
38' - Vršajević je jedan od najboljih igrača BiH u prvom poluvremenu
35' - pokušaj glavom i Džeke, ali uz prekršaj u napadu
32' - Ibišević glavom malo preko gola
30' - novi pokušaj Pjanića iz slobodnjaka, lakša obrana vratara nego prije 20 minuta
25' - izvrsna intervencija Begovića poslije slobodnjaka Kalonasa, upozorenje pametno postavljene Litve
22' - Salihović sječe jednu opasnu kontru Litve, igra BiH je vidno opterećena ogromnom nervozom
18' - BiH se protiv bunkera bori dugim loptama, tek su jednu akciju odigrali 'po zemlji'
17' - pokušaj Litve daleko iznad grede Asmira Begovića
13' - komentator Mijailović na face.tv podsjeća da se dijamant na litvanskom jeziku kaže diamantas:) spreman je
12' - udarac Džeke iz teške situacije malo pokraj gola
9' - Pjanić dobro gađa iz slobodnjaka, Arlauskis ipak uspijeva obraniti
7' - Grčka vodi (Salpingidis) protiv Lihtenštajna s 1:0, ali treba im nerealnih 19 razlike da bi spriječili slavlje Bih u slučaju pobjede
5' - Begović hvata prvi pokušaj kontre sasvim povučenih Litvanaca
3' - ubačaj Salihovića s lijeve strane, bosanski komentator već je na rubu infarkta
1' - prvi ubačaj prema Džeki, Litvanci otklanjaju prvu opasnost

Gosti popunjavaju veliku većinu kapaciteta stadiona, a početak litvanske himne ispratili su pljeskom. Sve je spremno za potencijalno najvažnijih 90 minuta u povijesti BiH nogometa

Izbornik Sušić žali što nema klasičnog zadnjeg veznog igrača, ali najavljuje napad od prve minute kako bi što prije razbio ogromnu nervozu. Bilo kakva pobjeda BiH vodi izravno u Brazil, a u prvi sastav Sušić je uvrstio i hajdukovog igrača Avdiju Vršajevića

Igrači Safeta Sušića su pred ciljem. Svladaju li nemotivirane domaćine po prvi će se puta u povijesti naći na velikom natjecanju. Na stadionu u Kaunasu očekuje se atmosfera slična onoj u Zenici, BiH mogla bi se osjećati kao da igra doma.