DOLAZI U UMAG

Berlocq sredio Verdasca i osvojio prvu titulu u karijeri

14.07.2013 u 16:58

Argentinski tenisač Carlos Berlocq osvojio je na zemljanom ATP turniru u švedskom Båstadu prvu titulu u karijeri. Sa 7-5, 6-1 Argentinac je u finalu bio bolji od Španjolca Fernanda Verdasca...

Do ovog tjedna Berlocq je u karijeri samo jednom igrao u finalu nekog ATP turnira i tada, prošle godine u Vina del Maru, je izgubio završni ogled. Ovaj put je slavio u njemu, te je time ostavio Verdasca na pet osvojenih ATP turnira u karijeri.

Dramatičan prvi set je argentinski tenisač dobio sa 7-5 nakon mnogo propuštenih šansi i prilika da i ranije sve zgotovi u svoju korist. Nakon osvojenog prvog seta 30-godišnji Argentinac je bio još opušteniji u meču, pa je tako u drugi set krenuo s 3-0 i prednost protiv pomalo indisponiranog Verdasca više nije ispuštao do kraja nedjeljnog obračuna.

Berlocq je u meču imao čak 16 break-lopti, te je pet puta oduzimao servis suparniku. Finalni je meč trajao jedan sat i 37 minuta.

Podsjetimo, obojica finalista ovog turnira dolaze na ATP turnir u Umag koji počinje za tjedan dana.