BUNDESLIGA

Bayernove zvijezde posramljene u Frankfurtu. Pogledajte što im je napravio Eintracht

09.12.2023 u 18:45

Nogometaši Eintrachta razveselili su u subotu svoje navijače na Deutsche Bank Parku uvjerljivom 5-1 pobjedom protiv aktualnog njemačkog prvaka Bayerna, kojem je to prvi poraz u novoj sezoni Bundeslige

Golovima Omara Marmousha u 12. minuti, Juniora Dine Ebimbe u 31. minuti i Huga Larssona u 36. minuti domaća momčad je stigla do tri gola prednosti. Joshua Kimmich je nakratko prekinuo nadmoć Eintrachta golom u 44. minuti, da bi poraz Bavaraca u drugom poluvremenu zapečatili Dina Ebimbe svojim drugim pogotkom (50) i Ansgar Knauff (60) koji je postavio konačnih 5-1.

Hrvoje Smolčić je u ovoj utakmici ostao na klupi za pričuve Eintrachta, a Kristijan Jakić nije konkurirao za momčad zbog ozljede.

Najbolji strijelac Bayerna Harry Kane je prvi put nakon 8. listopada ostao bez pogotka u prvenstvenoj utakmici.

Eintracht je s 21 bodom na sedmoj pozciji, a Bayern je s 32 boda drugi. No, Bayeru se pruža prilika da nedjeljnom pobjedom na gostovanju kod Stuttgarta pobjegne Bavarcima na šest bodova razlike.