bundesliga

Bayern već u prvom poluvremenu razmontirao Borussiju; što je Kovač rekao igračima?

06.04.2019 u 20:24

U 28. kolu njemačke Bundeslige u Münchenu se igrao veliki derbi Bayerna i dortmundske Borussije. Gosti su u München stigli s dva boda prednosti, ali kući se vraćaju s bodom zaostatka. No, pitanje je kako će na žute djelovati ovakav debakl. Jedno je sigurno, Niko Kovač kupio je potrebni mir, a vjerujemo i još jednu sezonu na klupi bavarskog diva

Bayern i Borussia vode, a tako će biti i do kraja sezone, izjednačenu utrku za naslov prvaka Njemačke. Međutim, nakon pobjede u 'Der Klassikeru', psihološka ali i bodovna prednost (64.63) na strani je Bayerna.

Niko Kovač ovisio je o ishodu derbija, a za čudo, ovog puta su i njegovi nogometaši odigrali maksimalno angažirano. I već u prvih 45 minuta riješili pitanje pobjednika.

• +9
Bundesliga, FC Bayern - Borussia Dortmund Izvor: Pixsell / Autor: EXPA/PIXSELL

Prvo je Hummels nakon ubačaja iz kuta, u skoku glavom matirao Bürkija. Drugi pogodak zabio je Lewandowski, no veliku ulogu u tom golu odigrao je francuski branič Zagadou koji je jednostavno dodao poljskom napadaču, a ovaj bez problema prebacio golmana Borussije a potom i zabio za 2:0.

Do kraja prvih 45 minuta Bavarci su zabili još dva gola (Javi Martínez 41', Gnabry 43'), i praktički već tada je moglo početi slavlje u minhenskoj Allianz Areni.

Potvrda velike Bayernove pobjede stigla je u samoj završnici, kada je Lewandowski zabio svoj drugi, odnosno peti Bayernov gol.