NAKON REALA

Azrin stari hit postaje 'nova himna' Borussije!

08.04.2014 u 23:54

'Kad Miki kaže da se boji, noge mu klecaju, kupio je skupa kola, a sad ga zezaju. Kad Miki kaže da se boji, dan postaje siv, naručujem mu novu rundu i… odlazim!' – vjerojatno bi odzvanjalo u ušima svih navijača BVB-a, samo kad bi znali ovu Azrinu stvar

Henrih Mhitarjan, kojeg svi popularno zovu Miki, tragičar je dvoboja protiv Real Madrida, što se dortmundske Borussije tiče. Iako je generalno odigrao vrlo dobru utakmicu, kao uostalom i gotovo svi igrači Dortmunda, u 65. minuti promašio je nemoguće, tada potpuno prazna vrata, samo da bi mu nekoliko minuta kasnije Casillas obranio udarac s desetak metara. Da bi stvar bila potpuna, i u prvom je poluvremenu promašio također gotovo pa zicera. Noga mu je zadrhtala, kako kaže Johnny – zaklecala – a svim navijačima BVB-a ostaje samo – žal…

Pjesma j'Kad Miki kaže da se boji' u 47:44 minuti

Jer kada protiv Reala morate stizati zaostatak od 3:0, a pritom vam nedostaje pola tuceta prvotimaca, onda to vjerojatno niti nije moguće. Ali da bi se učinilo mogućim, sve se mora poklopiti, a to se upravo umalo i dogodilo. ..

Za početak, vaš vratar mora obraniti nekoliko zicera, a Weidefeller je napravio baš to, počevši s jedanaestercem kojeg je 'skinuo' Di Mariji. Nakon toga, vaši stoperi moraju uštopati protivničkog napadača, a istini za volju, Benzema gotovo da nije postojao na terenu sve do nekoliko minuta prije kraja susreta.

Također, važni vezni igrači, trojac u sredini Jojić-Kirch-Grosskreutz, koji su prvi put u karijeri (a možda i posljednji), zaigrali u toj postavi, morali bi odigrati utakmicu života. I gle čuda, dečki su upravo to i napravili… Potpuno su dominirali protiv višestruko skupljih i renomiranijih igrača s druge strane, prvo protiv terceta Alonso-Modrić-Illaramendi, a kasnije su nastavili kada je ušao Isco, iako je Real tada postao opasniji.

Mora vam i protivnik biti naklonjen, te poslati nekoliko poklon-bonova. I taj je uvjet bio ostvaren, jer su oba pogotka, u 24. I 37. minuti, postignuta nakon kardinalne pogreške Pepea, odnosno Illaramendija. Da bi stvar funkcionirala, morate imati na terenu iznimnog pojedinca, nekoga tko će individualnom snagom nositi ekipu. I to je BVB imao, a bio je to Marco Reus, a njegov prvi pomoćnik Robert Lewandowski.

I onda, slično kao i u antropologiji – 'missing link' – karika koja nedostaje ovoga je puta bio Mhitarjan, a njegovi će promašaji bio vrlo vjerojatno sadržaj noćnih mora i kobnih pripovijesti navijača Dortmunda. Čudo se umalo dogodilo, ali – Miki se ipak bojao