SUPER G

Austrijanki prva pobjeda u ovoj disciplini, ali svi su čekali nastup skijašice iz BiH

18.02.2024 u 15:09

Austrijska skijašica Stephanie Venier prvi put u karijeri osvojila je utrku superveleslaloma Svjetskog kupa, pobijedivši u švicarskoj Crans Montani u nedjelju.

Tirolka je pobijedila u tijesnoj utrci ispred Talijanki Federice Brignone (+0.04) i Marte Bassino (+0.15), dok je vodeća u ukupnom poretku Švicarka Lara Gut -Behrami bila šesta.

Venier je u svojoj karijeri već pobijedila na dvije utrke spusta, uključujući i jednu ove godine u Cortini d'Ampezzo.

U poretku discipline vodi Gut sa samo pet bodova više od Austrijanke Cornelie Hutter, dok u ukupnom poretku Švicarka ima 205 bodova više od Mikaele Shiffrin, te 286 od Brignone.

Subotnja senzacija Elvedina Muzaferija iz BiH sa startnim brojem 46 zauzela je 16. mjesto. Djevojka iz Visokog u subotu je bila četvrta na spustu.