engleska

Arsenal u derbiju nadigrao Liverpool i približio mu se na dva boda

05.02.2024 u 00:00

U derbiju 23. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je na svom terenu svladao Liverpool sa 3-1 (1-1).

Domaći su do prednosti stigli u 14. minuti nakon što je Oedegaard sjajno proigrao Havertza koji je izašao sam pred Alisna koji mu je obanio udarac, ali lopta se odbila do Sake koji je bio koncentriran i zatresao mrežu.

Uslijedile su nevjerojatne obrambene pogreške, u trećoj minuti nadoknade prvog dijela Raya nije na vrijeme izašao pokušiti loptu koju je gradio Saliba, a potom se ona odbila od Gabriela u mrežu. No, u 67. minuti gosti su uzvratili poklon, Van Dijk je sada gradio loptu za svog vratara, Alison ju je, pak, u pokušaju ispucavanja promašio te ostavio Martinelliju prazan gol što Brazilac nije propustio.

Konačnih 3-1 postavio je Trossard u drugoj minuti nadoknade drugog dijela nakon krasne solo-akcije proturio je loptu kroz noge Alisona.

Drugi Arsenal sada ima 49 bodova, dva manje od vodećeg Liverpoola. No, treći Manchester City ima 46 bodova i dvije utakmice manje od kojih će prvu odigrati u ponedjeljak kod Brentforda.