FA KUP

Arsenal s tri gola 'počastio' trećeligaša, ali Topnicima tek sada slijedi 'ono pravo'

09.01.2023 u 23:13

Nogometaši Arsenala izborili su plasman u 16-inu finala engleskog FA kupa nakon što su na gostovanju pobijedili trećeligaša Oxford United 3:0.

Domaćin se dobro držao u prvom poluvremenu, no u nastavku susreta presudila je kvaliteta Topnika.

Arsenal je poveo u 63. minuti golom Mohameda Elneyja, a iduća dva gola zabio je Edward Nketiah (70, 76).

Londonski sastav će u 16-ini finala gostovati kod Manchester Cityja koji je u nedjelju na stadionu Etihad sa 4:0 porazio Chelsea.

City je već nakon prvog poluvremena vodio sa 3:0 golovima Riyada Mahreza (23), Juliana Alvareza (30-11m) i Phila Fodena (38). U nastavku susreta Mahrez je zabio još jedan gol, u 85. minuti je zabio iz kaznenog udarca za 4-0.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić za 'Bluese je igrao prvo poluvrijeme kada ga je zamijenio David Fofana.

Od zanimljivijih parova 16-ine finala spomenimo ogled Manchester Uniteda i Readinga, Preston North Enda i Tottenhama, Brighton & Hove Albion će igrati protiv pobjednika ponovljenog ogleda Liverpoola i Wolverhamptona, dok će Southampton, čiji redove je pojačao Mislav Oršić, igrati protiv Blackpoola.