KOŠARKAŠKO SP

Amerikanci se brzo 'otrijeznili', pa u četvrtfinalu deklasirali Talijane

05.09.2023 u 16:47

Košarkaška reprezentacija SAD-a plasirala se u polufinale Svjetskog prvenstva nakon što je u četvrtfinalu u Manili deklasirala Italiju sa 100:63 (24:14, 22:10, 37:20, 17:19).

Mikal Bridges sa 24 i Tyrese Haliburton sa 18 koešva bili su najefikasniji u redovima SAD-a, dok je Simone Fontecchio sa 18 ubačaja predvodio Italiju.

Čini se kako je 104:110 poraz od Litve prije dva dana u posljednjoj utakmici u skupini 'otrijeznio' Amerikance koji su u četvrtfinalni susret protiv Italije krenuli angažirano od prve minute, poglavito se to vidjelo u igri u obrani i skakačkom segmentu. Kada se uz voljni moment Amerikanaca naslonila i loša šuterska izvedba Talijana, bili su stvoreni svi preduvjeti za uvjerljivu pobjedu SAD-a.

Predvođeni Bridgesom, koji je u prvom poluvremenu ubacio 14 poena, Amerikanci su već do velikog odmora stvorili prednost od 22 razlike protiv Talijana koji su pogodili samo devet od svojih 37 šutova iz igre (2:19 za tricu) u prvom poluvremenu.

I u nastavku je upravo Bridges bio taj koji je prednjačio u punjenju talijanskog koša pa je nakon 26 minuta rezultat bio velikih 73:36. Amerikanci su održavali ritam od dva poena naprema jednom suparničkom sve do rezultata 78:39 u 28. minuti, da bi zatim ipak malo popustili pa razlika nije dalje rasla.

SAD će u polufinalu u petak igrati protiv pobjednika susreta Njemačka - Latvija koji će se igrati u srijedu.

Ranije u utorak su košarkaši Srbije postali prvi polufinalisti SP-a, oni su u četvrtfinalu u Manili uvjerljivo nadigrali Litvu sa 87:68 (24:25, 25:13, 24:17, 14:13). Srbiju je predvodio Bogdan Bogdanović sa 21 košem, Filip Petrušev je dodao 17, dok je Tadas Sedekerskis sa 14 ubačaja bio najefikasniji u sastavu Litve.

Srbija će u polufinalu u petak igrati protiv pobjednika susreta Kanada - Slovenija koji je na programu u srijedu.