ATP BARCELONA

Almagro s lakoćom sredio Ivana Dodiga

24.04.2013 u 19:39

Hrvatski tenisač Ivan Dodig nije uspio iznenaditi Nicolasa Almagra, četvrtog nositelja zemljanog ATP turnira u Barceloni i 12. igrača na ATP ljestvici...

U 2. kolu je Almagro nakon jednog sata i sedamnaest minuta slavio 6-1, 7-5 u prvom međusobnom ogledu. Poslije prvog seta, koji je prohujao pokraj Dodiga bez da je uspio odgovoriti na Španjolčevu igru, u drugom se setu razvila borba.

I tada je Almagro prvi došao do breaka, ali je Dodig kod 4-3 za Almagra vratio break minusa i potom poveo s 5-4. No, do kraja meča je španjolski tenisač nanizao tri gema (jedan break) i tako izbjegao neizvjesnost igranja tie-breaka ili mogućeg trećeg seta. Kod 6-5 je Almagro lako odservirao za pobjedu bez izgubljenog poena.

Velikih je problema Dodig imao u igri nakon drugog servisa kada je osvojio samo 37 posto poena (devet od 24). Iskoristio je jednu od tri break-prilika, a suparnik četiri od sedam.

Dodigu ostaje igranje na turniru parova u Barceloni, gdje je zajedno s Brazilcom Melom u drugom kolu.