grčka liga

AEK i Panathinaikos odigrali bez pobjednika; Tin Jedvaj zabio protiv Domagoja Vide

14.01.2024 u 23:52

U derbiju 18. kola grčkog nogometnog prvenstva AEK i Panathinaikos su odigrali 2:2, a prvi gol za goste zabio je hrvatski nogometaš Tin Jedvaj

Aktualni prvak je poveo u 24. minuti golom Levija Garcije, no Pao je okrenuo rezultat. Na 1-1 je izjednačio Tin Jedvaj u 31. minuti susreta postigavši prvi gol za Panathinaikos otkako je u srpnju prošle godine stigao među "zelene".

Vodstvo gostima donio je William Arao u 66. minuti, no Garcija je u šestoj minuti nadoknade iz jedanaesterca izjednačio na 2-2.

Domagoj Vida je odigrao cijeli susret za AEK, baš kao i Jedvaj za goste.

Pobjedu je ostvario i PAOK porazivši sa PAS Gianninu 4-0.

Golove su zabili Rahman Baba (29), Soualiho Meite (49), Stefanos Tzimas (53), te Daan Rienstra (66-ag). Za pobjednički sastav je branio Dominik Kotarski.

Olympiakos je na gostovanju pobijedio Kifisiju 3-2, a pobjednički gol za goste zabio je Youseff El Arabi u 85. minuti.

Prvi gol za Kifisiju zabio je Ivan Miličević koji je prije tjedana dana preselio u Grčku iz Lokomotive. Ivan Brnić nije igrao za Olympiakos.

Među strijelce se upisao i Neven Đurasek koji je u gostujućoj pobjedi Arisa 4-0 protiv Panetolikosa zabio u 19. minuti za 1-0.

Đurasek je igrao do 56. minute, dok Domagoj Pavičić nije nastupio za goste.

Na ljestvici vode PAOK i Panathinaikos s po 41 bodom, AEK ima 39, a Olympiakos je četvrti s 35 bodova.