BOGAT PETAK

Split uz bok Dinamu, Karačić rastužio 'svoje'

10.09.2010 u 21:22

Sasvim netipičan petak je donio čak četiri hrvatska nogometna prvoligaška dvoboja, a derbi dana igrao se u Kranjčevićevoj ulici

Split se ekspresno aklimatizirao na elitno hrvatsko društvo i kod razigranog Zagreba došao sa samo tri primljena gola u šest dvoboja. Snagu svoje obrane prezentirali su i u Šuškovoj momčadi protiv koje su ponovno sačuvali mrežu i upisali drugu (nakon Vinkovaca) uzastopnu gostujuću pobjedu. Strijelci za konačnih 2:0 bili su Šimić u 56. i Ante Vitaić u 69. minuti dvoboja. Split je trenutačno četvrta momčad prvenstva, a svladaju li njihovi susjedi u subotnjem derbiju Dinamo, Split će nedjelju dočekati ispred aktualnog prvaka.

Iza trenera Osijeka Branka Karačića je predivna sezona u Šibeniku i sudbina je htjela da njegov povratak u Gradski vrt obilježi dvoboj upravo protiv momčadi sa Šubićevca. Osječani su poveli sredinom poluvremena preko Kvržića, a netom prije odmora na komfornih 2:0 povisio je Barišić. Smoje je u 54. zabio za 3:0, a poraz gostiju tek je uspio ublažiti Mehmed Alispahić.

Već prošle sezone, u svojoj debitantskoj sezoni, Karlovac je doma teško ispuštao bodove i nakon poraza od Rijeke Gademzi su očekivali novi uspjeh Pamićevog sastava. U goste im je došao fenjeraš lige Hrvatski Dragovoljac kojega su Jerneić i bivši igrač 'dragovoljaca' Batarelo u Zagreb poslali praznih ruku. Ispred momčadi iz Sigeta je teška bitka za opstanak, Karlovac ponovno gravitira prema gornjem domu lige.