4. KOLO T-COM PRVE HNL

Dinamo se ipak spasio, Hajduk razbio Inter

14.08.2010 u 21:59

Hajduk je u Zaprešiću pošteno isprašio Inter, a Dinamo se izvukao od neugodnosti protiv Karlovca u Maksimiru. Od ostalih susreta svakako valja spomenuti uvjerljivu pobjedu Splita nad favoriziranim Slaven Belupom

Četvrto kolo T-Com Prve HNL obilovalo je zanimljivim utakmicama i premda nije bilo nekog izrazitog derbija, tome je najbliže bio susret Dinama i Karlovca u Maksimiru. Bad Blue Boysi se, kako su i najavili, nisu pojavili na svom sjeveru, pa je tradicionalno prazni stadion sad izgledao sablasno. Od 800-tinjak gledatelja više od polovice bili su gostujući navijači, što samo svjedoči da su i građani Zagreba, oni koji se ne smatraju BBB-ovcima, također dali svoj glas za bojkot.

Ipak, utakmica je bila dobra. Dinamo je poveo preko Sammira, pa onda gubio 1:2, da bi na kraju pogocima mladog Kramarića, Sammira i Rukavine stigao do jako važne pobjede uoči odlaska u Mađarsku.

Hajduk je u Zaprešiću demonstrirao moć i s lakoćom stigao do visoke pobjede od 5:0 nad domaćim Interom. Istina, žuti su na samom početku utakmice imali veliku priliku preko Babića koji je sam i neometan ispred Subašića promašio okvir gostujućeg gola. A onda je stigla kazna i za samo 11 minuta Hajduk je već vodio 4:0.

Naravno, pobjeda Splićana nije dolazila u pitanje, već samo broj pogodaka u mreži golmana Santinija. Hajduk je stao na pet lakih komada.

Split je na svom travnjaku izborio izvrsnu pobjedu nad favoriziranim Slaven Belupom i tih 3:0 bit će itekakav poticaj Ivanu Kataliniću da sa svojom momčadi nastavi u stilu najugodnijeg iznenađenja prvenstva. Do te utakmice Koprivničani su imali tri uzastopne pobjede, s Rijekom su držali vrh ljestvice, no u Parku mladosti nisu imali šanse.

Rijeka je također očekivala povoljan rezultat protiv Varaždinaca, pogotovo stoga jer je igrala na svom travnjaku, no na kraju su se domaćini spašavali i s 1:1 završili utakmicu. Gosti su poveli nakon nešto više od pola sata igre, a posljednji, izjednačujući gol vidjeli smo tek koju minutu prije isteka prvog poluvremena.

Prvi gol u četvrtom kolu pao je u Šibeniku, bio je to ujedno pobjednički gol Zagreba, koji je trećom pobjedom u novom prvenstvu stigao do vrha ljestvice. Strijelac je bio Jurendić u 12. minuti.

U preostala dva susreta, u Gradskom vrtu gdje su snage odmjerili Osijek i Lokomotiva, te u Stanovima gdje je Zadar ugostio Cibaliju, nije bilo pogodaka.

Split - Slaven Belupo 2:0 (1:0)
1:0 Obilinović (36), 2:0 Serdarušić (71)
Inter - Hajduk 0:4 (0:4)
0:1 An. Sharbini (15), 0:2 Tomasov (17), 0:3 Vukušić (22), 0:4 Vukušić (26), 0:5 Čop (66)
Dinamo - Karlovac 3:2 (1:1)
1:0 Sammir (21-11m), 1:1 Špišić (31), 1:2 Tičinović (51), 2:2 Kramarić (74), 3:2 Sammir (77), 4:2 Rukavina (87)