PRVA HNL - 1. KOLO

Lak posao za favorite Dinamo i Hajduk?

24.07.2010 u 20:00

Počelo je hrvatsko nogometno prvenstvo. U petak je Zagreb s 3:1 svladao Lokomotivu, a u subotu je u večernjem terminu na rasporedu još pet utakmica. Tekstualni prijenos pratite na tportalu

Dinamo u 20. prvenstvo ulazi kao aktualni prvak, a liga će biti uzbudljiva zbog činjenice da na kraju sezone ispada čak pet klubova.

Hajduk – Istra 1961 6:1

90' - Hajduk je uspješno otvorio sezonu i podigao samopouzdanje prije europskih ogleda
81' - 6:1 Marković je srušio Anasa,a  najstrožu kaznu realizirao je Ibričić
65' - Ibričić je opasno zaprijetio iz slobodnjaka
44' - 5:1 - Ljubičić je prošao kroz sredinu i s 25 metara precizno pogodio za veliko vodstvo 'bilih'
36' - 4:1 Anas je ubacio, a brat Ahmad konačno zabio gol za Hajduk
34' - 3:1 Gužva u kaznenom prostoru Istre, vratar gostiju nije smirio loptu, a Andrić je poentirao
25' - 2:1 Mirko Oremuš je pogodio s desne strane suprotni donji kut nakon što ga je dugom loptom pronašao razigrani Anas
20' - 1:1 Asim Šehić je naletio na povratnu loptu Župana
19' - 1:0 - Anas Sharbini je iskoristio dobru asistenicju Ibričića
13' - Strinić je tražio jedanaesterac nakon što je pao poslije duela s Rocom, ali sudac se nije oglasio
8' - Istrani se dobro drže, Hajduk ima inicijativu, ali Puljani su zasad zatvorili sve prolaze
1' - Trener Puljana Ante Miše dočekan je pljeskom domaćih gledatelja

Rijeka – Split 1:0

90+3' - Kraj utakmice u koj gosti moraju žaliti za propuštenim prilikama
90' - Riječani su tražili 11-erac nakon prekršaja Vidića na Švrgulji, ali sudac je ostao nijem
74' - Parać je zaprijetio s nekoliko metara, ali nije bio precizan, gostima nedostaje pravi realizator
67' - Split je krenuo po izjednačenje, nekoliko opasnih pokušaja Golubovića i Obilinovića, ali rezultat se nije promijenio
45' - 1:0 Štrok je ubacio, a Vidić je nespretno pospremio loptu u vlastitu mrežu
32' - Štrok je pucao ravno po sredini gola
25' - Splićani su konkretniji pokušao je Golubović, ali riječki vratar spašava stvar
22' - Ante Vitaić puca, no Lisjak brani
9' - napadač novog prvoligaša Grizelj imao je prvu priliku na Kantridi, ali nije bio precizan

Varaždin – Zadar 2:1

90' - Kraj utakmice, nastavlja se crna serija Zadra u Varaždinu bez pobjede (18 utakmica)
88' - Begonja je vratio goste u utakmicu, ali vremena je malo
85' - Drugi žuti karton dobio je Glavica
77' - 2:0 - Novi gol Brezoveca iz slobodnjaka, vratar nije imao šanse
62' - Zadrani su se u nastavku trgnuli, ali je sve pokvario Banović koji je dobio drugi žuti karton. Gosti su s igračem manje
22' - 1:0 - Brezovec je pogodio iz slobodnjaka uz pomoć zadarskog živog zida. Lopta je pogodila nekog u glavu i prvearila varatra Gluića
15' - Brezovec je opalio s 25 metar, ali nije bilo posla za gostujućeg golmana
12' - Con je s leđa srušio Glavicu, ali sudac se nije oglasio
1' - Odmah se vidi kako će kiša i potpoljeni teren biti još jedan protivnik igrača obje momčadi

Karlovac – Inter 3:0

90' - Do kraja dvoboja Karlovac je mogao još koji puta zatresti mrežu, ali ostalo je 3:0
70' - 3:0 Kovačević je pucao s ruba kaznenog prostora,a lopta je sretno završila u mreži
69' - Karlovac lako održava prednost, Inter nije opasan prema naprijed
48' - 2:0 Husić je s 20-ak metara odlično pogodio iz slobodnjaka
47' - Loše je počelo za Inter u nastavku. Yankep je nakon prekršaja dobio drugi žuti karton i Zaprešićani su nastavili s desetoricom
43' -1:0 Kovačević je ubacio, a Špičić glavom zatresao mrežu Santinija
40' - Abialiaj je pobjegao i ubacio, ali ravno u naručje Sunare
23' - Karlovac je bolji, Štefančić je s nešto više od 20 metara pucao pored lijeve vratnice
15' - Paracki se oslobodio dvojice igrača, ali s 25 metara je pucao pored desne vratnice
3' - Odličan udarac Palića s oko 20 metara, ali je domaći vratar Sunara odlično obranio

Dinamo – Hrvatski dragovoljac 4:1

90' - Kraj utakmice, zaslužena pobjeda 'modrih'
77' - Sammir je s 19 metara pogodio vratnicu
66' - Dodo je dobro pucao, ali je Franić obranio
60' - Frljužec je s lijeve strane iskosa neometan pucao preko grede
55' - U drugom dijelu nema previše uzbuđenja
37' - 4:1 - Morales je izveo prekid s desne strane, a na drugoj strani sam je soato Mesarić koji je zatresao mrežu nemoćnog Franića
33' - Jurin je izveo korner, Kešinović je pucao glavom, Butina je obranio, ali odbijenu loptu je iz novog pokušaja branič 'crnih' pospremio u mrežu
31' - Barbarić je kao zadnji čovjek napravio prekršaj, ali je dobio tek žuti. Jurin je pucao preko gola
20' - 3:0 - Ibanez je ubacio, a Slepička neomten glavom pogodio
8' - 2:0 - Sve je gotovo, Sammir je pogodio lijevi donji kut sa oko 17 metara
4' - 1:0 - Dinamo je poveo golom s 18 metara. Pogodio je Morales u donji desni kut Franića
1' - Tužna atmosfera u Maksimiru tek 500 gledatelja