OTVARANJE SEZONE

Šuškov debi: Krstanović za trijumf Zagreba

23.07.2010 u 21:51

Nogometaši Zagreba i Lokomotive u Kranjčevićevoj su otvorili 20. sezonu Hrvatske nogometne lige. Privremeno vodstvo na ljestvici izborili su domaćini koje je do pobjede od 3:1 predvodio Ivan Krstanović

Zagreb je u dvoboj krenuo furiozno i nakon 20 minuta igre dominaciju golom stasitog Krstanovića, koji je nadskočio vratara Kelavu, kapitalizirao bolju igru. Dvije minute kasnije, Abdurahimi je pogodio stativu, a deset minuta prije odmora novi točan ubačaj Krstanović je pretvorio u vodstvo Zagreba od 2:0.

Službeni debi Ive Šuška na klupi 'pjesnika' došlo je vidjeti oko 2.000 gledatelja, ali Lokomotiva je u nastavku izašla odlučnija u namjeri da zakomplicira situaciju. U 53. minuti 'lokosi' su brzo otvorili kontru koju je u gol pretvorio Peko, a pet minuta poslije Konopek je propustio lijepu priliku za izjednačenje.

Zagreb je na otvaranju ipak razveselio svoje navijače koji su brinuli sve do 87. minute. Tada su Parlov i Krstanović odigrali dupli pas nakon kojega je Parlov asistirao Jurendiću za konačnih 3:1.