T-COM PRVA HNL

Uživo: Šibenik šokirao Jurčića i Dinamo

08.05.2010 u 20:17

Derbi 29. kola T-Com Prve HNL igra se na Šubićevcu. Domaći Šibenik ugostio je zagrebački Dinamo, a na tribinama se skupilo puno manje od očekivanog broja gledatelja

Nakon poraza od Hajduka u uzvratu finala Kupa, nogometaši Šibenika nisu imali previše vremena za žaljenje. Već tri dana kasnije na Šubićevcu gostuje i Dinamo, a to je uvijek prilika za spektakl.

Kraj utakmice, Šibenik je pobijedio Dinamo sa 2:1
90+2 Elez dobio drugi žuti zbog udaranja Badelja
90+2 Zamjena u mnomčadi Šibenika, ulazi Jordan, izlazi Bačelić-Grgić
90' Igrati će se tri minute sudačke nadoknade
90' Žuti karton golmanu Blaževiću zbog zadržavanja igre
89' Bačelić-Grgić puca s 35 metara, lopta ne ide u okvir gola
88' Dinamo i dalje napada, a Šibenčani samo izbacuju loptu što dalje od svog gola
85' GOOOOOOOOOL! za Dinamo - 2:1. Dodo je ubacio u mrežu jednu Antolićevu blokiranu loptu
84' Šut Sammira iz daljine, no i njegov volej odlazi pored gola
82' Izrstan udarac nekoga od 'modrih', golman Blažević obranio vrhovima prstiju
81' Zamjena kod Dinama, umjesto Slepičke ušao Primorac
81' Bulat zaradio žuti karton zbog zadržavanja igre
78' Dobra akcija Antolića, Ibaneza i Doda, no Brazilac je bio prenizak za udarac glavom
77' Zamjena kod Šibenika; umjesto Alispahića ulazi Bloudek
75' Bačelić-Grgić dobio žuti karton zbog zadržavanja igre
75' Dajić izborio korner za Šibenik
74' Od svega apsloutno ništa! Šibenik je izborio aut
73' Novi korner za Zagrepčane, samo s druge strane
73' Šut Slepičke, samo korner za Dinamo
71' Dobar šut Badelja, lopta opet prolazi malo pred gola
70' Slepička igra rukom ispred kaznenog prostora Šibenika
66' Zamjena u Šibeniku; umjesto Jakoliša ušao je Dajić
65' Badelj dobro puca, lopta odlazi malo iznad gola
64' Šut Etta, obrana Šibenika odbija loptu
61' Dinamo i dalje 'preskače' igru, kao da nema veznog reda
58' Dvostruka zamjena u Dinamu, ulaze Etto i Kramarić umjesto Vrsaljka i Barbarića
58' Šut Sammira, lopta odlazi pored gola
57' Dinamo ima inicijativu i mahom pokušava graditi napade preko lijeve strane. Šibeničani se zasad bez problema brane
55' Ibanez izborio korner
52' Šut Alispahića iz velike daljine, neprecizno
51' Barbarić je zaradio žuti karton zbog prekršaja nad Jakolišom
49' Dinamo je izborio 'slobodnjak' na 35 metara, ali nabacivanje Sammira nije došlo do njegovih suigrača
48' Nakon 2,5 minute igre u nastavku nismo vidjeli apsolutno ništa od 'modrih' iz Zagreba
46' Započelo je drugo poluvrijeme, Šibenik je krenuo s centra

Kraj prvog poluvremena
45' Igrat će se 2 minute sudačke nadoknade
45' Novi korner za Dinamo; ponovno ubacuje Antolić, Ibanez puca iz daljine, pored gola
45' Prvi korner za Dinamo; Antolić je ubacio, no domaća obrana otklanja opasnost
44' Korner za Šibenik; napad domaćina završio bez opasnosti po Butinu
43' Dobar ubačaj Ibaneza, no Slepička loše reagira i neometan puca daleko od gola domaćina
42' Badelj pokušao lobom, lopta odlazi iznad prečke
41' Konačno opasan napad 'modrih'; Dodo je dobro pucao, nekoga od igrača Šibenika pogodila je lopta, ali i nastavila put prema mreži. Blažević je izvrsno obranio
40' Dinamo s lakoćom osvaja loptu, no njegovi napadi i dalje nisu ni konkretni ni opasni
39' Slepička puca u okvir gola, no to je više bilo dodavanje za Šibenskog golmana, nego opasnost po njegovu mrežu
38' Slepička puca glavom nakon slobodnog udarca, ali lopta opet ne ide u ovir gola
37' Prekršaj Eleza nad Dodom, 'slobodnjak' na 20 metara posve iskosa od Blaževića
35' Prekršaj Doda u napadu
33' Dinamova igra je i dalje jalova, Šibenik i s 10 igrača dobro parira 'modrima'
30' Nakon pola sata igre u rubrici Udarci u okvir gola na kontu Dinama piše nula. Nijedan od tri udarca 'modrih' nisu bila prijetnja Šibenčanima
29' Crveni karton za Zeca zbog udaranja Barbarića po nozi namjerno i bez lopte
27' Konačno udarac Dinama prema golu Blaževića, no ponovno lopta odlazi iznad gola
26' Šibenik je prepustio incijativu dinamu i prijeti iz kontri i polukontri, svaki napad Šibenika 'miriše' na novi pogodak
24' Dobar šut Alispahića, Butina se dobro ispružio i obranio
21' GOOOOOOOOOL! 2:0 za Šibenik; kontranapad Jakoliša koji je unatoč mladosti rutinski zabio pored iskusnog Cufrea
21' Čeka se uzvrat Dinama, no 'modri' iz Zagreba ne uspjevaju zaprijetiti Šibenskom golu
18' GOOOOOOOOOL! 1:0 za Šibenik; Alispahić je odapeo s 25 metara, lopta je preletjela Butinu i ušla u mrežu. Novi predivan pogodak Alispahića
17' Dobra prilika za Medvida nakon korner, ali puca jako loše i ostaje 0:0
16' Šut Bačelića-Grgića iz daljine, Butina izbacuje u korner
16' Prekršaj Vrdoljaka nad Bulatom, prolazi bez žutog kartona
14' Šut Sammira s ruba kaznenog prostora, lopta odlazi visoko, visoko iznad gola
11' Šibenik je u napadu, ali njegovi igrači kao da ne žele napasti, napad ide sporo i neefikasno
8' Žuti karton za Medvida zbog prigovora
7' Prekršaj za Dinamo uz rub kaznenog prostora Šibenika, ali i uz korner crtu, Elez je faulirao Doda
6' Na Šubićevcu je potpuno mirno, čak se niti domaći Funcuti ne čuju
4' Korner za Dinamo, Butina boksa daleko do svog kaznenog prostora
2' Dinamo ima terensku inicijativu, no prilike za pogodak još nismo vidjeli