LIVE NA TPORTAL.HR

Istri bodovi nade, Šibenik i Cibalia vode u gostima

01.05.2010 u 16:25

Hrvatski prvoligaši privode kraju još jedno nogometno prvenstvo. Tri kola prije kraja sezone velika je gužva na vrhu i dnu ljestvice; traže se 'europljani' i 'drugoligaši'

Nakon šro je Zagreb još u petak 'isprašio' sesvetsku Croatiju sa 4:1 i pobjedom 'otvorio' 28. kolo T-Com Prve HNL, u subotu popodne na rasporedu je još šest utakmica. Sastaju se Istra 1961 i Inter iz Zaprešića (17 sati), Slaven Belupo i Rijeka, Zadar i Lokomotiva, Osijek i Varteks, Međimurje i Cibalia, te Karlovac i Šibenik (svi u 18 sati). Večernji termin rezerviran je za derbi Dinama i Hajduka na Maksimiru (20.15 sati).

Karlovac - Šibenik 0:2
90' Kraj utakmice
90' GOOOOOOOOL! Zec je poodio za usjerljivu pobjedu u Karlovcu
77' Novinić glavom pod rašlje, ponovno briljira gostujući golman
73'Lajtman ne uspjeva zabiti s bijele točke, golman Blažević bio je uspješniji
70' Faul Ademija nad Jernejićem, sudac Šimčić pokazuje na jedanaesterac za domaćine
61' GOOOOOOOOL! Alispahić 'škaricama pogodio pored ukopane obrane domaćina
50' Pamić promašuje veliku priliku s osam metara nakon izvrsnog dodavanja Jerneića. Bila je to prva prilika Karlovca na utakmici
44' Očito je da će prvih 45 minuta završiti 0:0. Obje momčadi su ostali dužnici navijačima
27' Izvrsna parada domaćeg golmana Sunare, u korner je izbacio lijep udarac Zeca
26' Husmani u prilici, no promašuje
20' Obje momčadi igraju prilično nezainteresirano, nema prilika, nema suviskih akcija
13' Šibenčani su imali dvije solidne prilike, no rezultat se nije promijenio
4' Zec u poluprilici, ali njegov mlak udarac lako je uhvatio domaći golman Sunara

Slaven Belupo - Rijeka 1:1
89' Ulazak Štroka malo je 'probudio' Rijeku, no Đalović je za korak prebrz i suđeno je zaleđe
74' GOOOOOOOOL! Sandi Križman sam pred domaćim golmanom ne promašuje - 1:1
68' Šafarić pokušava iz daljine, no golman Mance lako brani
52. 'Škarice' Jurića, s gol crte Fernandez izbija u polje
45' Rijeka je bila bolji suparnik u prvom poluvremenu, no domaćini su iz jedne od rijetkih prilika poveli
44' Volej Đalovića odlazi pored vratnice
32' GOOOOOOOOL! Čaval je izveo korner, a Poldrugač je neometan pogodio za 1:0
16' Domaćini su uspostavili terensku ravnotežu, no previše prilika na jednoj i drugoj strani nema
2' Rijeka igra rasterećeno i zasad ima više od igre

Međimurje - Cibalia 0:2
90. Kraj utakmice
76' GOOOOOOOOL! Radotić iz protunapada pogađa za uvjerljivo vodstvo gostiju
72' Nogometaši Međimurja nižu akcije i prilike, ali lopta ne ulazi u mrežu
64' Aganović proigrao Eliomara, no lopta odlazi preko gola
56' Žuti kartona za domaćeg Amaurija
50' GOOOOOOOOL! Nakon samo pet minuta igre u drugom dijelu Lukačević je pogodio s 10-tak metara
22' Golubović zaprijetio golmanu Antoloviću, no domaćini opet nisu stigli do prednosti
9' Domaćini su zasad bolji i aktivniji, no Cibalia se dobro brani
3' Međimurje je dobro započelo utakmicu, kontrolira igru i napada
Zadar - Lokomotiva 1:1

71' Centaršut Jerbić , Surać ne pogađa iz dobre prilike
59' GOOOOOOOOL! S bijele točke izjednačio je Poljak
58' Golan Gluić srušio nekog od napadača iz Zagreba, novi jedanaesterac u Zadru, ovog puta za Lokomotivu
54' GOOOOOOOOL! Kazneni udarac je realizirao Mršić
53' Terkeša je srušio Sopić u gostujućem kaznenom prostoru, sudac Šunjić je pokazao na bijelu točku
44' Vratnica Glumca nakon ubačaja Mršića, gosti su imali sreće
16' Zadar je i dalje aktivniji, no gosti s lakoćom sprečavaju svaku opasnost po svoj gol
3' Prvi korner za domaćine na utakmici, ali od svega nije bilo ništa

Osijek - Varteks 1:1
81' U Gradskom vrtu se igra izuzetno atraktivno i otvoreno. Osijek napada, Varteks se brani i uzvraća kontranapadima
66' GOOOOOOOOL! Nikšić pogađa iz kaznenog udarca za 1:1
65' Punčec je srušio Vidakovića i sudac Matoc ispravno je pokazao na bijelu točku
41' Vida ima 'flastera' i gotovo se ni ne vidi na terenu
30' Osijek zasad igra bolje, no nedovoljno dobro za izjednačenje
18' Pavličić pokušava 'škaricama', ali od svega samo korner za domaćine
15' GOOOOOOOOL! Golubar je izvrsno asistirao kroz domaće stopere, a Mario Sačer je s lakoćom pospremio loptu za vodstvo gostiju
2' Nikšić u prvoj prilici, ali se spetljao u gostujućem kaznenom prostoru
1' U Gradskom vrtu, unatoč prazniku, skupilo se samo 2.500 ljudi

Istra 1961 - Inter 2:0
90' Igrati će se 3 minute sudačke nadoknade, no odavno je savršeno jasno da su Puljani zasluženo izborili bodove koji će im na kraju možda značiti ostanak u našem najelitnijem natjecanju
69' Istra ima sigurno vodstvo, ali i igru. Inter jednostavno nema snage parirati, a najbolji igrač utakmice nije dvostruki strijelac Šehić, nego gostujući golman Delač
50' GOOOOOOOOL! Chago je od sredine terena nanizao šest, sedam suparnika, uposlio Šehića, a najbolji strijelac Istre s lakoćom je pogodio za 2:0
47' Počelo je drugo poluvrijeme, nema izmjena u sastavima
45. Kraj prvog dijela
44' Konačno prilika za Inter, Grgurović ipak nije pogodio iz 'slobodnjaka'
36' Zamjena u redovima Intera, umjesto Pecelja ušao Batarelo
33' Chago s pet metara prebacuje vrata gostujućeg golmana
30' Nova prilika za Istru; kombinirali su Marković, Chago i Roce, no lopta opet nije u mreži. Delač dobro intervenira
27' Domaćini posve kontroliraju igru, svaki njihov napad nagovještava pogodak. Posebno su aktivni Šehić, Chago i Traore
24' Istra izvodi novi korner, treći na utakmici, no nakon ubacivanja Alimija gosti su uz velike muke izbacili loptu iz svog kaznenog prostora
21' GOOOOOOOOL! 1:0 Šehić je pogodio s bijele točke. Bio je to njegov 12. gol u sezoni
20' Kazneni udarac za Istru. Srušen je Alimi15' Chago pokušava iz daljine, no i ovog puta lopta nije u mreži
13' U igri Intera vidi se nedostatak nekolicine važnih igrača; nredostaju Gulić (žuti kartoni), Golem, Budimir i Jančetić(svi ozljeđeni)8' Istra napada, a Inter se brani; očito je da su igrači Zorana Vulića vrlo ozbiljno shvatili utakmicu protiv Zaprešićana kao 'biti ili ne biti'
3' Žuti karton za Balića (Inter) zbog zadržavanja igre
2' Prva prilika za domaćine, no Traore puca pored gola mladog golmana Delača
1' Započela je utakmica u Puli