VAŽAN TRIJUMF PJESNIKA

Zagreb i Vugrinec slomili Croatiju

30.04.2010 u 19:17

U 28. kolu T-Com Prve HNL Zagreb je svladao Croatiju iz Sesveta sa 4:1 (2:0) i napravio veliki korak prema ostanku u prvoligaškom društvu

U domu Zagreba u Kranjčevićevoj, gdje je Croatia službeno bila domaćin, pjesnici su upisali osmi prvenstveni trijumf te su privremeno skočili na 10. mjesto sa 30 bodova. Croatiji, koja je odavno drugoligaš, bio je to 20. poraz i momčad iz Sesveta je sa 14 bodova uvjerljivo posljednja.

Sve je već bilo riješeno nakon prvih 20 minuta. Prvo je Vugrinec (11) načeo Sesvećane, a zatim se u strijelce upisao i Ljubojević (20). I nastavak je Zagreb sjajno otvorio, a pogodio je Jefton (47), dok je osam minuta kasnije stari majstor Vugrinec još jednom zatresao suparničku mrežu.

Počasni gol za Croatiju djelo je Zubaka (58).

Inače, Vugrinec je svoj golgeteri učinak u HNL-u povećao na 115 pogodaka te mu na vječnoj ljestvici najboljih strijelaca Igor Cvitanović bježi samo za 11 golova.

Sutra igraju: Istra - Inter (17 sati); Slaven Belupo - Rijeka, Zadar - Lokomotiva, Osijek - Varteks, Međimurje - Cibalia, Karlovac - Šibenik (18 sati), Dinamo - Hajduk (20.15 sati)