PRVA HNL, 26. KOLO

Zagreb protiv Dinama traži bodove spasa

17.04.2010 u 17:51

Od 18 sati na raspored je šest utakmica 26. kola Prve HNL. U ranijem terminu Istra je pobijedila Slaven, dok će u 20 sati na teren izaći Hajduk i Šibenik. U Maksimiru će u gradskom derbiju Zagreb osvojiti koji bod protiv Dinama, dok će Karlovac tražiti protiv Cibalije bodove koji vode u Europu

Završile su utakmice. Vugrinec je spasio bodove Zagrebu u Maksimiru, a Karlovac je s 3:0 pobijedio drugoplasiranu momčad prvenstva.

Osijek - Rijeka 1:0

89' - gol u Osijeku, gol za domaćine postigao je Barišić

Karlovac - Cibalia 3:0

84' - Zvonko Pamić diže vodstvo Karlovca na 3:0

Croatia Sesvete - Lokomotiva 1:2

87' - Čižmek iz slobodnjaka smanjuje prednost Lokosa

Dinamo - Zagreb 1:1

82' - majstor Vugrinec izjednačava. To je njegov 112. pogodak u HNL-u

Dinamo - Zagreb 1:0

74' - Sammir fantastično puca sa 20 metara, ali pogađa prečku

Osijek - Rijeka 0:0

69' - trude se igrači obje momčadi, no gola jednostavno nema

68' - s obzirom da Karlovac vodi, u ovom trenutku Dinamo je novi-stari prvak Hrvatske

Karlovac - Cibalia 2:0

64' - Lajtman svojim drugim pogotkom povećava vodstvo domaćina

Croatia Sesvete - Lokomotiva 0:2

64' - Lokosi su povećali vodstvo. Ovog puta strijelac za Lokomotivu bio je Bagarić

Međimurje - Varteks 0:0

56' - opet Varteks prijeti preko Smrekara koji je i ovog puta neprecizan

56' - krasna prilika za Osijek, ali je Barišić propustio situaciju kada je bio sam pred Radmanom

50' - prijete gosti iz Varaždina preko Smrekara koji prebacuje gol

50' - Vrsaljko prijeti Zagrebu, ali Skender brani. Sasvim jedan novi Dinamo je izašao u drugom poluvremenu

Croatia Sesvete - Lokomotiva 0:1

47' - Ivan Peko dovodi Lokose u vodstvo udarcem s 12 metara

47' - Dinamo je preko Badelja poveo s 1:0

Završilo je prvo poluvrijeme na svim utakmicama koje su počele u 18 sati.

Karlovac - Cibalia 1:0

45' - gol u Karlovcu, pogodak za vodstvo domaćina postigao je Lajtman iz 11 metara

Dinamo - Zagreb 0:0

41' - Dinamo propušta nevjerojatnu priliku, nakon udarca Sammira lopta se odbila do Doda koji s par metar promašuje

Croatia Sesvete - Lokomotiva 0:0

Završilo je prvo poluvrijeme utakmice između Croatije i Lokomotive.

Karlovac - Cibalia 0:0

37' - prijete domaćini preko Kovačevića koji puca snažno, ali neprecizno

35' - opet prijete gosti i to preko Smerkara koji je neprecizan

35' - malo je splasnuo tempo igre u Maksimiru.

30' - domaćini u prvih pola sata su konkretniji. Sada su zaprijetili preko Lajtmana čiji udarac završava u bloku gostujućih igrača

25' - samo minutu kasnije prijeti i Dinamo i to preko Antolića koji nabacuje, ali nema nikog da pokupi tu loptu.

24' - u Maksimiru se igra otvoreno. Ljubojević je glavom s desetak metara puca, ali ravno u Butinu

22' - gosti iz Rijeke su preko Čagalja imali izvrsnu priliku postići pogodak no on je s osam metara neometan pucao neprecizno

Zadar - Inter 0:0

21' - skoro su zaprešičani postigli autogol, Barišić je loše zahvatio loptu no na njegovu sreću otišla je pored vlastitog gola

15' - vrlo dobra prilika za domaćine. Barić je ubacio u kazneni prostor gostiju, no vratar Antolović izbija loptu

11' - 'pjesnici' prijete. Vugrinec puca sa 30 metara, ali Butina brani

9' - prva prilika za Varteks. Škvorc je dodao Smerkaru koji se našao u izglednoj prilici, ali je bio neprecizan

9' - lijepa akcija domaćina koju je završio Bunoza udarcem preko gola

9' - prva opasnost za Butinu, pucao je Babić no pored gola

8' - prva prilika za Lokomotivu, Poljak puca, ali ispriječila se vratnica

3' - kombinirali su Grgić i Eliomar, ali je golman Varteksa spriječio i uhvatio loptu.

3' - modri su krenuli od prve minute agresivno.