PRVA HNL, 25. KOLO

Cibalia obranila drugo mjesto, Hajduk blijed

14.04.2010 u 20:00

Nevjerojatno raspoloženi bili su strijelci u 25. kolu HNL-a. Najviše golova bilo je u derbiju u Vinkovcima, gdje je domaća Cibalia u dramatičnoj utakmici pobijedila Šibenik 4:3. Zagreb je u Kranjčevićevoj došao do zlatnih bodova pobjedom nad Karlovcem 4:2, dok je Hajduk na jedvite jade slomio otpor Istre

Cibalia – Šibenik 4:3 (1:2)
Strijelci:
1:0 Milardović (11' – 11m), 1:1 Bačelić-Grgić (40'), 1:2 Bačelić-Grgić (42'), 2:2 Milardović (56'), 3:2 Kresinger (59'). 3:3 Ademi (89'), 4:3 Tomić (90')

Gledajući prvenstvenu ljestvicu, ogled u Vinkovcima između domaće Cibalije i Šibenika spada u derbi. Pred ovu utakmicu Cibalia je bila drugoplasirana s dva boda prednosti nad Šibenikom, a ta se prednost povećala nakon pobjede protiv finalista Kupa 4:3.

Za Šibenik je utakmica počela loše. Već u 11. minuti Milardović je udarcem s bijele točke doveo Cibaliju u vodstvo 1:0. Praktički cijelo prvo poluvrijeme domaćini su bili bolji, no u posljednjih pet minuta prvog dijela Šibenik je preokrenuo rezultat. Prvo je Bačelić-Grgić u 40. izjednačio, da bi samo dvije minute kasnije svojim drugim pogotkom preokrenuo utakmicu.

U nastavak su domaćini krenuli furiozno, što im se vrlo brzo i isplatilo. Prvo je Milardović krasnim pogotkom izjednačio u 56. minuti, a nekoliko minuta kasnije Kresinger je iz gužve donio slavlje Cibaliji. I kad se činilo da se domaćinima smiješi nova pobjeda, Ademi je uspio izjednačiti na 3:3. No da nije gotovo dok sudac ne odsvira kraj, pokazalo se i u ovom slučaju, pa je Cibalija zahvaljujući golu Tomića doslovno u posljednjim sekundama pobijedila 4:3.

Zagreb – Karlovac 4:2 (2:1)
Strijelci
: 0:1 Tokić (9'), 1:1 Ljubojević (29'), 2:1 Ljubojević (30'), 2:2 Paracki (58'), 3:2 Abdurahimi (83'), 4:2 Vugrinec (88')

Vrlo dobru predstavu pružili su nogometaši Zagreba i Karlovca. Domaćini su pod velikim pritiskom jer im prvoligaški status opasno visi. S druge strane, Karlovac je jedno od iznenađenja prvenstva. Loše je počelo za igrače trenera Štimca, u devetoj minuti gosti iz Karlovca su preko Tokića došli u vodstvo, no 'pjesnici' se nisu predavali te su preko Ljubojevića u 29. te 30. minuti došli do vodstva 2:1. Nakon što su preokrenuli rezultat, igrači Zagreba su se nesvjesno povukli te više nisu bili opasni po gol Karlovca. Na njihovu žalost, to im se obilo o glavu, pa je u 58. minuti Paracki izjednačio na 2:2. Ipak, domaćini se nisu željeli zadovoljiti podjelom bodova pa su krenuli još agresivnije. Prvo je u 83. Abdulrahimi donio prednost Zagrebu 3:2, a Vugrinec je u 86. minuti zapečatio slavlje domaćina.

Lokomotiva – Međimurje 1:3 (1:2)
Strijelci:
1:0 Mesarić (4'), 1:1 Golubović (22'), 1:2 Golubović (25'), 1:3 Lima (90')

Igrači Međimurja došli su do prve pobjede pod vodstvom novog trenera Tomislava Ivkovića. Gosti iz Čakovca iznenadili su u Maksimiru Lokomotivu pobijedivši na krilima Golubovića 2:1. Lokosi su odlično otvorili utakmicu te su već u četvrtoj minuti došli do vodstva preko Mesarića. No već u 22. Golubović je izjednačio, a u 25. minuti isti igrač svojim drugim pogotkom preokrenuo je rezultat. Lima je u 90. minuti samo povećao ukupnu pobjedu gostiju iz Čakovca.

Rijeka – Croatia Sesvete 4:2 (2:1)
Strijelci:
1:0 Đalović (21' – 11m), 1:1 Guja (30'), 2:1 Štrok (37'), 2:2 Zubak (59'), 3:2 Đalović (82'), 4:2 Štrok (88')

Pravu golijadu vidjeli su gledatelji na Kantridi. Rijeka je uspjela u posljednjim trenucima utakmice slomiti otpor sesvetske Croatije i slaviti sa 4:2. Domaćini su poveli preko Đalovića u 21. minuti, da bi u 30. Guja izjednačio na 1:1. Do kraja prvog poluvremena momčad Nenada Gračana je ipak uspjela postići još jedan pogodak, a strijelac je bio Štrok u 37. minuti. U nastavku su gledatelji vidjeli nova tri pogotka. Prvo je Zubak u 59. minuti šokirao Kantridu i izjednačio na 2:2, no Đalović u 82. te Štrok u 88. minuti donijeli su Rijeci nova tri boda.

Inter – Osijek 0:3 (0:1)
Strijelci
: 0:1 Miličević (34' – 11m), 0:2 Barišić (51'), 0:3 Vida (87')

Smjena trenera u zaprešićkom klubu nije donijela toliko željene rezultate. Naime, Osijek je u Zaprešiću bez prevelikih problema slavio sa 3:0. Miličević je u 34. minuti postigao gol za vodstvo, Barišić ga je u 51. minuti povećao, a Vida je u 87. minuti zapečatio pobjedu Osijeka na gostovanju protiv Intera.

Slaven Belupo – Zadar 2:1 (0:0)
Strijelci:
1:0 Maras (48'), 1:1 Mršić (49'), 2:1 Jurić (68')

U Koprivnici su 'farmaceuti' očekivano došli do sva tri boda protiv Zadra. Dominirali su cijelo vrijeme, a sve golove gledatelji su vidjeli u drugom poluvremenu. Prvo je Maras u 48. minuti donio prednost domaćinima, da bi minutu kasnije Mršić izjednačio. Konačan rezultat i pobjedu Slavenu osigurao je Jurić pogotkom u 68. minuti.

Hajduk – Istra 1:0 (0:0)
Strijelac:
1:0 Ibričić (78')

Splićani su na jedvite jade uspjeli slomiti otpor Istre. Tek jedan bljesak Senijada Ibričića koji je postigao pogotak u 78. minuti nakon ubačaja Oremuša bilo je sve što su pokazali igrači trenera Poklepovića, no ispalo je da je to bilo dovoljno za pobjedu nad Istrom. Bila je to užasno blijeda igra 'bijelih' koji su bili potpuno indisponirani, no ipak su došli do tri boda i to je jedino što može veseliti njihovog trenera.