TRIJUMF U VARAŽDINU

Šibenik izborio prvo finale Kupa u povijesti

07.04.2010 u 18:06

Nogometaši Šibenika plasirali su se u finale Kupa Hrvatske nakon što su u Varaždinu svladali Varteks sa 2:0 (0:0)

Nakon 0:0 na Šubićevcu, Varaždinci nisu uspjeli iskoristiti prednost domaćeg terena. Naprotiv, Šibenik je i u drugoj utakmici polufinala bio opasniji takmac te je bolju igru naplatio dvama pogocima u drugom poluvremenu.

Strijelci za prvo finale Kupa u šibenskoj povijesti bili su Ermin Zec (75) i Ivan Fuštar (90+6). Varteks, koji tako neće u svoje šesto finale, imao je od 32. minute igrača više budući da je dva žuta dobio Vidić (prekršaj i naguravanje), no to domaćinu nije pomoglo.

'Čestitke mojim igračima što su postali heroji ulaskom u finale, a hrvatskoj javnosti ne želim više ništa reći, zato jer se ne igra nogomet samo za Dinamo i Hajduk, već u Hrvatskoj ima još mnogo klubova,' kazao je trener pobjednika Branko Karačić.

'Ne mogu shvatiti kako se nismo mogli nametnuti. Imali smo sve u svojim rukama. Mislim da ćemo tek sutra postati svjesni kakvu smo priliku propustili,' riječi su domaćeg stratega Samira Toplaka.

Finalne utakmice na rasporedu su 21. travnja i 5. svibnja.