HRVATSKI KUP

Dinamo vodi protiv Pomorca 3:2

09.12.2009 u 13:35

U 13 sati u Maksimiru je započela uzvratna utakmica četvrtine finala hrvatskog Kupa između Dinama i Primorca, a trenutni je rezultat 3:2 za hrvatskog prvaka

Dinamo je u prvoj utakmici protiv Primorca odigranoj u Kostreni slavio s 2:0, tako da se uzvrat tretirao kao rutinski posao. No, već u 15. minuti gosti iz Kostrene su šokirali Maksimir kada su preko Tomislava Ivičića poveli s 1:0.

Ipak, 'modrima' nije dugo trebalo da se oporave, te su u 29. minuti preko mladog Kramarića izjednačili na 1:1. Do kraja prvog dijela igrači trenera Jurčića došli su i do vodstva i to zahvaljujući krasnom pogotku Ibaneza u 45. minuti, što je bio i rezultat s kojim se otišlo na odmor. U nastavku igrači Dinama krenuli su agresivnije te su u kratkom vremenu postigli još jedan pogotak preko Chage u 57. minuti što je praktički i potvrda ulaska u polufinale Kupa.

Bez obzira što je Dinamo imao visoko vodstvo, nogometaši Pomorca se ne predaju te tako u 62. minuti zahvaljujući Nenadiću smanjuju na 3:2.