UVJERLJIVI GOSTI

Slaven razbijen, Varteks korak do polufinala

24.11.2009 u 18:14

U prvom susretu četvrtfinala Hrvatskog nogometnog kupa Varteks je u Koprivnici pobijedio Slaven Belupo 4:1 i tako napravio veliki korak prema polufinalu

Varteks je prije utakmice svojeg domaćina proglasio favoritom, a gostujući strateg Dražen Besek priželjkivao je barem pogodak pred uzvrat u Varaždinu. No njegovi izabranici su u suparničku mrežu smjestili čak četiri lopte. Susret je autogolom otvorio Csizmadia u 10 minuti, a vratara Pelina svladali su još Šimek (18), Jagačić (30) i Brezovec (54). Počasni pogodak za 'farmaceute' postigao je Vručina u 64. minuti iz jedanaesterca, no teško da je Slaven u drugoj utakmici sposoban nadoknaditi taj zaostatak.

Preostale tri utakmice na rasporedu su u srijedu. Pomorac i Dinamo u Kostreni će igrati od 13.30 sati, a u 16 sati u Kranjčevićevoj ulici se sastaju Zagreb i Hajduk, te u Gradskom vrtu Osijek i Šibenik.

Uzvratne utakmice na rasporedu su 9. prosinca.