PRVA HNL, 9. KOLO

Vulić krenuo pobjedom, Croatija bolja od Intera

26.09.2009 u 20:08

U subotnjim kasno popodnevnim utakmicama devetog kola Prve HNL Zoran Vulić je u svojoj premijernoj utakmici na klupi Rijeke došao do pobjede. Riječani su pobijedili Međimurje s visokih 4:0, dok je sesvetska Croatija napravila mini iznenađenje porazivši u Zaprešiću Inter 2:1

Rijeka – Međimurje 4:0 (1:0)
Strijelci: 1:0 Matko (45'), 2:0 Matko (56'), 3:0 Fernandez (63'), 4:0 Fernandez (90')

U prvoj utakmici otkada je preuzeo Rijeku, trener Zoran Vulić došao je do visoke pobjede. Na Kantridi je stradalo Međimurje, popivši četiri pogotka, te su pritom gosti iz Čakovca utakmicu završili s devetoricom igrača (isključeni su Amauri u 63. te Banović u 71). Nakon katastrofe u Zagrebu u prošlom kolu, Rijeci je bila neophodna pobjeda za dizanje samopouzdanja. I dok prvo poluvrijeme nije nagovještavalo golijadu niti lako slavlje domaćina, drugih 45 minuta igrači trenera Vulića odigrali su puno bolje i na kraju slavili s visokih 4:0.

Prvu priliku na utakmici imali su gosti, i to preko Darmopila koji je bio sam pred golmanom Rijeke, no nije uspio pogoditi mrežu. Do kraja prvog dijela nije bilo pretjeranih prilika, a kad se činilo da neće biti pogotka, u samoj završnici, Matko je donio vodstvo Rijeci. Nastavak utakmice donio je poletnu Rijeku koja na krilima Matka (56') te majstorijama Fernandeza u 63. te 90. minuti iz slobodnih udaraca dolazi do uvjerljive pobjede od 4:0

Inter – Croatia Sesvete 1:2 (0:1)
Strijelci: 0:1 Bošnjak (3'), 0:2 Celiščak (54'), 1:2 Gulić (67')

Malo-veliko iznenađenje priredili su nogometaši Croatije koji su na gostovanju kod 'diva iz Zaprešića' prošli neokrznuti, slavivši sa 2:1. Već u trećoj minuti Sesvečani dolaze u vodstvo preko Bošnjaka koji je bio najviši nakon izvedenog kornera. U 54. minuti Celiščak je iskoristio zbunjenost domaće obrane te je nakon jedne gužve u šesnaestercu povećao vodstvo Croatije na 2:0. Gulić je u 67. minuti nakon minijature Krznara uspio tek ublažiti poraz Intera čiji su nogometaši pokušavali do kraja utakmice doći do izjednačenja, no ovoga puta nisu uspjeli.