2. KOLO T-COM PRVE HNL

Dinamo opet efikasan, prva pobjeda Istre

01.08.2009 u 21:59

U Maksmiru se nije dogodila nikakva senzacija. Dinamo je u 2. kolu T-Com Prve HNL bez puno problema nadvisio Međimurje i zadržao vrh prvenstvene ljestvice. U preostalim utakmicama Šibenik je propustio pobjedu nad Osijekom, Istra je uvjerljivo nadvisila Lokomotivu, a Karlovac i Croatia Sesvete odigrali su 0:0

Zagrebački Dinamo i drugu je uzastopnu utakmicu u novoj nogometnoj sezoni odradio efikasno. Nakon što je u 1. kolu isprašio Istru sa sedam lakih komada, u narednoj rundi palo je Međimurje sa 4:0. Pred oko 3.500 gledatelja, 'modri' su pobijedili nakon dva pogotka mladog Kramarića i po jednog Slepičke i Papadopulosa, te tako uoči skorog uzvrata protiv Red Bulla iskazali formu i efikasnost koji će im trebati i protiv Austrijanaca.

Šibenik je već u prvom poluvremenu vodio protiv Osijeka sa 2:0, a gosti su u nastavku, preko Nikšića, prvo uspjeli smanjiti zaostatak, a onda u posljednjim trenucima susreta i izjednačiti na 2:2. Strijelac je opet bio Vedran Nikšić. Istra je zahvaljujući ponajprije Šehićevim golovima stigla do prvih prvoligaških bodova, i to protiv dojučerašnjih kolega iz Druge HNL, zagrebačke Lokomotive, dok je u posljednjoj subotnjoj utakmici Karlovac lijepo ugostio sesvetsku Croatiju odigravši 0:0.

Dinamo - Međimurje 4:0 (1:0)
Strijelci: 1:0 Kramarić (15), 2:0 Kramarić (53), 3:0 Slepička (58), 4:0 Papadopulos (80)
Istra 1961 - Lokomotiva 3:1 (0:0)
Strijelci: 1:0 Šehić (59), 2:0 Šehić (68), 2:1 Bule (73), 3:1 Traore (84)
Šibenik - Osijek 2:2 (2:0)
Strijelci: 1:0 Duro (13), Dajić (40), 2:1 Nikšić (53), 2:2 Nikšić (90)
Karlovac - Croatia Sesvete 0:0