BORBA ZA RABUZINOVO SUNCE

Dinamo ima veliku prednost od 3:0

13.05.2009 u 19:16

U Maksimiru se igra prva utakmica finala Hrvatskog nogometnog Kupa između Dinama i Hajduka. 'Modri' brane naslov u ovom natjecanju, a uzvrat je na rasporedu 28. svibnja u Splitu

Finalna borba za trofej 'Rabuzinovo sunce' počinje sada u Maksimiru, a nastavlja se u Splitu. U 17. sezona, Dinamo je devet puta slavio, Hajduk ima četiri naslova, slijedi Rijeka s dva, a po jednom su do kraja otišli Osijek i Inter. 'Modri' brane naslov u ovom natjecanju.

Na tribinama maksimirskog zdanja okupilo se je oko 20 tisuća gledatelja što je sjajno s obzirom da je radni dan. Prije početka utakmice održana je minuta šutnje za Hrvoja Čustića, mladog zadarskog nogometaša koji je tragično preminuo i kome je posvećena ova sezona u Kupu.

90' - Kraj utakmice. Dinamo je s 3:0 napravo veliki korak prema obrani naslova u Kupu

90' - Ušao je Ibanez, umjesto Sammira

88' - Izlazi Ibričić, ulazi Bartolović

86' - Sammir je iz slobodnjaka pogodio Vejića u živom zidu koji je ostao ležati na zemlji

84' - Hrgović za Sivonjića koji nije dobro primio loptu u izglednoj situaciji

82' - Gabrić je opasno pucao, ali pored gola. Hajduk je opasniji

78' - Dinamo je stao, a Hajduk lako i s dva igrača manje parira

75' - Butina skida zicer Kaliniću s nekoliko metara

73' - I sreća je okrenula leđa Hajduku. Ibričić je iz slobodnog udarca pogodio vratnicu

69' - Hrgović je pucao pored gola

68' - Asistencija Sivonjića za Badelja koji puca u Subašića

67' - Hajduk pokušava s dugim loptama prema Kaliniću, ali 'modra' obrana je zasad sigurna

64' - Dinamo je postigao četvrti gol, ali sudac je ranije prekinuo utakmicu zbog prekršaja Mandžukića na Šeriću

62' - Dinamo očekivano pritišće

60' - Korner za Dinamo, ali prekršaj Vrdoljaka

57' - 3:0 - Mandžukić, Sivonjić je brzo odigrao za Tomečaka koji je pronašao Mandžukića za veliko vodstvo

56' - Mandžukić slabo puca iz okreta sa 16 metara

54' - Dva kornera za Hajduk, ali bez opasnosti po Butinu

52' - Lovren ubacuje, ali Subašić hvata ispred Mandžukića

51' - Vrdoljak je preslabo pucao, lak plijen za Subašića

50' - Kalinić je pucao, ali ravno u Butinu

48' - Sammir je ubacio, a Sivonjić pogodio stativu

47' - Vrdoljak je dobio žuti karton zbog prekršaja

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, a Hajduk je s dva igrača manje

45' - Linić je pocrvenio, jer je s leđa startao na Mandžukića

45' - Marijan Buljat je ubacio, a Butina uz pomoć suigrača otklonio opasnost

45' - Kalinić je izborio prekršaj na 25 metara od gola Butine

44' - Nakon Sammirovog ubacivanja, prekršaj za braniče gostiju

43' - Škarice Mandžukića odlaze pored gola

42' - Kalinić se izborio za loptu, ali ju je u obećavajućoj situaciji promašio

40' - Maloča izbacuje loptu ispred Mandžukića

38' - Bišćan je srušio Kalinića i dobio žuti karton

37' - Izlazi Tomasov ulazi Maloča. Već druga zamjena Mišea na utakmici

34' - Šerić je požutio zbog prigovora, ali i Mandžukić

34' - Crveni karton za Juricu Buljata koji je rukom udario Mandžukića

33' - Badelj iz voleja puca preko gola

31' - Bišćan izbija ispred Kalinića. Kapetan Dinama je zasad vrlo siguran

30' - Miše je izvadio 'krvica' Pandžu i stavio Juricu Buljata

29' - 2:0 - Sammir -  Jedanaesterac za Dinamo. Pandža je nakon kronera povukao Vrdoljaka i sudac je pokazao na bijelu točku, a Brazilac je bio siguran izvođač

28' - Prekršaj na Sammiru, Dinamo je to brzov izveo, lota je došla do Sivonjića, ali Subašić je u situaciji 1 na 1 pobjednik

27' - Kalinić je prevario Bišćana, ali lopta nije došla do Ibričića tako da je propala izgledna situacija

25' - Bišćan je ispravio grešku Lovrena koji je odnio loptu ispred Tomasova

23' - Ibričić je požutio zbog prekršaja

21' - Šerić je ubacio, ali Hrgović je izbio glavom

19' - Duel Mandžukića i Ibričića s puno nervoze završio je prekršajem splitskog nogometaša

17' - Hrgović je iz slobodnjaka samo uzdrmao živi zid

15' - Kalinić je pucao, ali nedovoljno dobro za Butinu

13' - 1:0 - Mandžukić je pobjegao zadnjoj liniji Splićana na asistenciju Bišćana te sigurno lobovao istrčalog Subašića

12'- Ubacio je Tomasov s desne strane, ali Dinamova obrana izbija u korner nakon kojeg nije bilo opasnosti za 'modre'

10' - Igra se čvrsto, s uobičajeno puno prekršaja kada je riječ o utakmicama Dinama i Hajduka

7' - Zicer za Dinamo. Sivonjić je pobjegao obrani Splićana došao sam pred Subašića, ali i pucao pored gola

5' - Otvoreno se je postavio i Hajduk čija je zadnja linija na 40 metara od gola

3' - 'Modri' napadač je sanirao ozljedu i vratio se na travnjak te je odmah s ruba kaznenog prostora zaprijetio. Ipak udarac je bio preslab za Subašića

2' - Dinamo igra s igračem manje, jer se Mandžukiću pruža pomoć

1' - Krenulo je žustro. Kalinić je uletio u zaleđe