BRITANCI PONOSNI

Boks dobio prve tri olimpijske pobjednice u povijesti!

09.08.2012 u 19:32

Četvrtak je bio završni dan u svim trima kategorijama (muha, laka i srednja) ženskoga boksačkog natjecanja, koje je u Londonu doživjelo olimpijski debi. Zlata su otišla u Veliku Britaniju, Irsku i SAD

U povijest olimpizma kao prva boksačica s osvojenom zlatnom olimpijskom medaljom ušla je Britanka Nicola Adams u muha (-51kg) kategoriji. U finalu je Kineskinju Ren Cancan pobijedila 16:7.

Brončane su medalje pripale obadvjema poraženim polufinalistkinjama, Amerikanki Marlen Esparzi i Indijki Chungneijang Mery Kom Hmangte.

Irkinja Katie Taylor, aktualna svjetska prvakinja, slavila je u finalu borbe u lakoj (-60kg) kategoriji pobijedivši u finalu Ruskinju Sofiju Očigavu 10:8. Prva je to uopće zlatna olimpijska medalja za Irsku od Igara u Atlanti 1996. godine.

Bronce su otišle u Tadžikistan (Mavzuna Čorijeva) i Brazil (Adriana Araujo).

Na koncu, zlato u srednjoj kategoriji (-75kg) otišlo je tek 17-godišnjoj Amerikanki Claressi Shields, koja je u finalu pobijedila Ruskinju Nadeždu Torlopovu 19:12.

S broncama se kući vraćaju Kazahstanka Marina Voljnova i Kineskinja Lin Jinzi.