OI2012

RASPORED I SATNICA

Olimpijski utorak i borba rukometašica za polufinale

Jedanaestog dana Olimpijskih igara u Londonu, u utorak 7. kolovoza održat će se natjecanja u 20 sportova, u osam će se dijeliti medalje, a hrvatski će sportaši nastupiti u atletici, jedrenju i rukometu

Od svih nastupa hrvatskih sportaša u utorak 7. kolovoza na Olimpijskim igrama u Londonu najviše pozornosti na sebe skreću rukometašice koje u 14.30 sati igraju četvrtfinalnu utakmicu protiv Španjolske. Plasmanom u polufinale izabranice Vladimira Canjuge napravile bi sjajan podvig te tako stigle nadomak osvajanja medalje.


ATLETIKA - Martin Marić i Roland Varga, disk, finale eventualno u 20.45

JEDRENJE - 470 (Šime Fantela i Igor Marenić) dva plova, 470 (Enia Ninčević, Romana Župan) dva plova, od 13.00 do 17.00

RUKOMET - žene četvrtfinale, HRVATSKA - Španjolska (14.30)

Od ostalih sportova dodajmo još da će se održati natjecanja u 20 sportova, a u 11, atletici, biciklizmu, hrvanju, gimnastici, jedrenju, konjičkom sportu, dizanju utega, sinkroniziranom plivanju, skokovima u vodu, stolnom tenisu i triatlonu, će se dijeliti medalje.

ATLETIKA

kvalifikacije - koplje žene u 11.00, 110m prepone muški u 11.10, troskok muški u 11.45, 5000m žene u 11.55, 200m muški u 12.50, dalj žene u 20.05

polufinala - 100m prepone žene u 20.15, 800m muški u 20.55, 200m žene u 21.25

finala - vis muški u 20.00, disk muški u 20.45, 100m prepone žene u 22.00, 1500m muški u 22.15

BICIKLIZAM

muški keirin, od 11.00, finale u 19.00

žene omnium, završni dan, od 11.20 do 18.00

žene sprint pojedinačno, polufinale u 17.00, finale u 18.30

BOKS

žene, četvrtfinale, do 52kg i do 69kg, od 21.30 do 23.30

DIZANJE UTEGA

muški, preko 105kg, 20.00

GIMNASTIKA

finala po spravama, muški ruče u 15.00, žene greda u 15.47, muški preča u 16.37, žene tlo u 17.23

HOKEJ NA TRAVI

5. kolo, muški

skupina A: Australija - Pakistan (11.45), Argentina - JAR (14.45), Španjolska - Velika Britanija (20.00)

skupina B: Južna Koreja - Nizozemska (9.30), Indija - Belgija (17.00), Njemačka - Novi Zeland (22.15)

HRVANJE

muški, grčko-rimski stil, do 66kg i do 96kg, od 14.00 do 19.30

JEDRENJE

muški, daska plov za odličja - 14.00, 470 dva plova, od 13.00 do 17.00

žene, daska plov za odličja - 15.00, 470 dva plova, od 13.00 do 17.00, elliott, četvrtfinala, od 16.00

KAJAK/KANU MIRNE VODE

muški, K4 1000m, kvalifikacije u 10.30, polufinale u 12.00, C2 1000m, kvalifikacije u 10.46, polufinale u 12.10

žene, K1 500m, kvalifikacije u 11.07, polufinale u 12.30, K2 500m, kvalifikacije u 11.35, polufinale u 12.50

KONJIČKI SPORT

dresura 'grand prix' pojedinačno i ekipno, 11.00

KOŠARKA

žene četvrtfinale, SAD - Kanada (15.00), Australija - Kina (17.15), Turska - Rusija (21.00), Francuska - Češka (23.15)

NOGOMET

muški, polufinale, Meksiko - Japan (18.00, London), Južna Koreja - Brazil (20.45, Manchester)

ODBOJKA

žene četvrtfinale, Japan - Kina (14.00), Rusija - Brazil (16.00), SAD - Dominikanska Republika (20.00), Italija - Južna Koreja (22.00)

ODBOJKA NA PIJESKU

žene polufinale, 19.00 i 23.00

muški polufinale, 20.00 i 00.00

RUKOMET

žene četvrtfinale, Brazil - Norveška (11.00), Španjolska - HRVATSKA (14.30), Rusija - Južna Koreja (18.00), Francuska - Crna Gora (21.30)

SINKRONIZIRANO PLIVANJE

duet finale, 16.00

SKOKOVI U VODU

muški daska 3m pojedinačno, polufinale u 11.00, finale u 20.00

STOLNI TENIS

žene ekipno, za 3. mjesto u 12.00, finale u 16.30

TRIATLON

muški, 12.30

VATERPOLO

žene polufinale, SAD - Australija (16.30), Mađarska - Španjolska (20.40), od 5. do 8. mjesta, Italija - Kina (15.10), Rusija - Velika Britanija (19.20)