RUKOMET NA OI

Hrvatska se mučila, ali i opet pobijedila

06.08.2012 u 22:02

Golužini 'kauboji' pobjedom 30:25 protiv Španjolske zaključili su natjecanje po skupinama. Hrvatska će u četvrtfinalu igrati protiv Tunisa

Nakon uvjerljivih pobjeda protiv Koreje, Srbije, Mađarske te posebno europskog prvaka Danske, svi se s pravom pitamo - tko uopće može zaustaviti naše. Naravno, najvažnije je da se Golužini igrači ne zanose tom mišlju hrvatskih navijača već da idu po Balićevoj - možemo mi i bolje, nisam sto posto zadovoljan.

A već večeras će snagu Hrvatske osjetiti - Španjolska.

OVDJE PRATITE TEKSUTALNI PRIJENOS DVOBOJA
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Iako je tek teoretska mogućnost da Hrvatska neće uzeti prvo mjesto u skupini, sigurno će Alilović, Balić, Duvnjak i ekipa ići po pobjedu

KRAJ UTAKMICE

60' - Lacković zabija za pobjedu - 29:25,a Štrlek zabija za konačnih 30:25
59' - Gurbindo zabija za 25:28, a nakon Šterbikove obrane, isti igrač u napadu radi prekršaj, čime je Španjolska izgubila zadnju priliku
58' - Čupić iz kontre za plus četiri Hrvatske (28:24)
57' - Canellas poput duvnjaka (24:27)
57' - Duvnajk iz daljine za 27:23
56' - Lacković potapa Španjolsku 26:22; Ugalde smanjuje na 23:26
55' - Ugalde je pokušao prebaciti našeg golmana, no Losert se nije dao iznenaditi
54' - Vori je uspio pogoditi za 25:22
53' nakon minute obrane, canellas zabija za 22:24
53' - Losertova obrana, a Buntić koji je tek ušao, zabija za 24:21
52' - Lacković zabija svoj peti pogodak za 22:21 a Čupić iz brze kontre zabija za 23:21
50' - Tomasov gol sa sedam metara za novo izjednačenje (21:21)
49' - Aguinagalde ostavlja Španjolsku u igrui (20:21)
48' - Vori je izborio sedmerac a Čupić ga realizirao za 21:19
46' - Tomas pogađa za 19:19; Lacković uzvraća za 20:19
46' - Španjolci se ne predaju, Ugalde zabija iz kuta za 18:19
45' - Maqueda smanjuje na 17:18, ali Duvnjak odmah vraća na plus dva (19:17)
44' - Lacković je izborio sedmerac, a Čupić ga je realizirao za 18:16
43' - Entrerrios je najagilniji španjolac - pogađa za 16:17
42' - Čupić u kontri, nakon Duvnjakove asistencije za 17:15
40' - Gojunovo isključenje Španjolci koriste za još jedan pogodak (15:16)
39' - Canellas poentira za 14:16
37' - Čupić sa sedam metara pogađa za 16:13
36' - plus dva naših - Duvnjak za 15:13
35' - Španjolci su izjednačili,a li i Lacković brzo reagira te opet vodimo (13:14)
34' - Vuković na nepostavljenu obranu suparnika za 12:12, a Duvnjak opet donosi prednost našima (13:12)
33'- opet su naši u 'minusu' - Aguirrezabalaga za 11:12
31' - počelo je drugo poluvrijeme; Maqueda zabija za 11:11

KRAJ POLUVREMENA
30' - pogotkom Balića tri sekunde prije kraja poluvermena, Hrvatska ima prednost od 11:10
30' - brzopletost naših Španjolci ne koriste, ali i Vori promašuje
29' - Entrerrios iz daljine zabija za 10:10
27' - sada je stiglo i vodstvo naših - Štrlek zabija za 10:9
26' - napokon izjednačenje - 9:9, a strijelac je bio Kopljar
25' - Lacković iz prekršaja zabija za 8:9
23' - Rocas je promašio sedmerac, naši ne koriste napad, pa Španjolci u kontri dolaze do igrača više
21' - Tomas pogađa za 9:6 Španjolske, a lacković se vratio pogotkom (7:9)
20' - Kopljarov visoki skok za 6:8, Alilović je upisao svoju četvrtu obranu ali Duvnjak ni iz četvrtog pokušaja ne zabija
18' - Španjolci odlaze na plus četiri, Horvat je ipak smanjio nervozu (pogodivši za 5:8)
17' - i sreća nam je okrenula leđa, Horvatov udarac od dvije se vratnice odbio u polje umjesto u gol
16' - Duvnjak je izborio sedmerac, aČupić je uspio svladati Šterbika (4:6), ali Canellas s igračem manje ipak uzvraća (4:7)
14' - Alilovićeva obrana za brzu kontru naših, ali Španjolci se dobro brane, uz to Duvnjak pogađa i vratnicu
13' - Rocas je precizan sa sedeam metara (3:6), a Šterbik potom brani još jedan udarac naših
12' - Šterbik brani i Kopljarov udarac
11' - treći gol Entrerriosa (3:5)
 9' - Šterbik je upisao još jednu obranu, ovog puta Vukoviću
 8' - Aguirrezabalaga zabija za 3:4, a potom i Šterbik brani sedmerac Horvatu
 7' - Ugalde pogađa za za 2:3, ali Vuković odmah uzvraća (3:3)
 6' - nakon brzog dodavanja s Duvnjakom, Vori zabija za 2:2
 5' - Evtrerrios zabija još jednom (1:2)
 3' - Kopljar je izborio sedmerac, a Horvat je lobom prebacio Šterbika za 1:1
 2' - Entrerrios zabija za 0:1
 1' - počela je utakmica, prvi napad naših; Lacković propustio dva naša napada