NA KRAJU 12:4

Barakude rutinski slomile Kazahstan

06.08.2012 u 10:45

Hrvatski vaterpolisti u 11 sati započeli su svoju posljednju utakmicu po skupinama na olimpijskom turniru, a protivnik je najslabija reprezentacija Kazahstan. Tekstualni prijenos pratite na tportalu

'Barakude' su u prva četiri kola upisale četiri pobjede te su tako osigurale prvo mjesto i prije utakmice s Kazahstanom. No Rudićevi izabranici ostvarit će i peti trijumf, jer je Kazahstan najslabija reprezentacija skupine koja je zabila najmanje (20) i primila najviše (41).

Najvjerojatnije će Rudić ravnomjerno rasporediti snage kako bi hrvatski vaterpolisti što odmorniji dočekali najvažniju utakmicu na turniru – četvrtfinale. Nakon toga kreće borba za medalje...

Hrvatska - Kazahstan 12:4 (4:0, 1:1, 4:2, 3:1)

4. četvrtina
8' poigravanje naših pa su propale dvije izgledne situacije, kraj utakmice
7' Žiljajev je lijepo iz daljine svladao Vićana, 12:4
7' u strijelce se upisao i Bošković za velikih 12:3
6' opet Dobud, izdržao je nalet svojeg čuvara i rutinski zatresao mrežu, 11:3
5' - Dobud je zabio svoj četvrti gol, snažan udarac, kazahstanski vratar nije imao šanse, 10:3
4' prošle su četiri minute u zadnjoj četvrtini, ali i dalje na semaforu stoji 9:3
3' no jednako tako sjajni su u defanzivnom dijelu i hrvatski igrači
2' nekoliko dobrih obrambenih reakcija Kazahstanaca je razlog zašto nema promjene rezultata
1' neće šut Muslima

3. četvrtina
8' odlična obrana Vićana, treća četvrtina je završila
7' Barač je odmah uzvratio opet je šest razlike, 9:3
7' Panfili je dobro pogodio, Kazahstan je iskoristio igrača više, 8:3
6' Jokovićev projektil odsjeo je u donjem lijevom kutu, prednost je narasla na 8:2
4' dva pokušaja Hrvatske završila su u bloku
3' gol Dobuda, njegova odlična utakmica, 7:2
2' Kazahstanci su uzvratili preko Gubareva
1' odmah smo povećali vodstvo, sjajna reakcija Dobuda za 6:1

2. četvrtina
8'. završena je druga četvrtina. U njoj je rezultat 1:1
8' sjajna obrana Vićana. Isključenje. Van ide Alexey Shmider. Bošković bacio loptu u bunar. poigravamo se bezveze... Ostaje 5:1.
7' loš šut kazahstanaca. 1:50 do kraja druge četvrtine. Blokada naših i u kontri promašuje Burić. pala nam je koncentracija
6' isključenje Ukumanova. Nismo iskoristili igrača više. Greška Sukna
5' dvije uzastopno izgubljene lopte Hrvatske. pao je ritam, naši su malo usporili. Sjajna obrana našeg golmana
5' Prvi gol Kazahstana. zabio je ZHILYAYEV. 5:1 za Hrvatsku
4' Buljubašić gađa, Maksimov brani. Slab udarac
3' Dobra obrana Vićana i odmah nakon toga greška Hrvatske. U kontri smo zamalo dobili prvi gol
2' Igrač više za nas. prvi gol Buljubašića. S lijevog krila za 5:0. Super radi igrač više!
1' lopta je za Hrvatsku. maksimov je sjajno obranio prvi napad Hrvatske. Bušlje je dobro pucao...

1. četvrtina
8' Bošković za 4:0. Sjajna akcija i s desnog krila Dubrovčanin snažno zabija pored Maksimova
7' Barać za 3:0. Sjajan udarac u rašlje, polulob. Maestralno
5' kazahstanci se dobro obranili. Još čekamo treći gol hrvatske. Novo isključenje. Sada ide van Barać
4' promašaj Baraća izvana, s nekih 6 metara. Lopta je i dalje za nas. Sjajna obrana Maksimova
4' Nova obrana Vićana! Kazahstanci nam ne mogu ništa
3' Isključenje naših. imamo igrača manje. Sjajna obrana Vićana!
2' Nikša Dobud za 2:0. Sjajna akcija
1' Isključenje Kazastanca. GOOOOl. 1:0 Sukno!
1' počela je utakmica