SLJEDEĆA JE RUSIJA

Rukometašice rutinski do prve pobjede protiv Angole

30.07.2012 u 12:43

Hrvatske rukometašice upisale su prvu pobjedu na Olimpijskim igrama u Londonu. Nakon tijesnog poraza od Brazilki (24:23) u 1. kolu skupine A, u 2. kolu su izabranice Vladimira Canjuge svladale rutinski Angolu 28:23

Bila je to za hrvatski ženski rukomet premijerna pobjeda u debitantskom nastupu na Olimpijskim igrama. Do nje su došle možda teže nego li se očekivalo, ali pobjedi se ne bi trebalo gledati u zube.

Na poluvremenu je Hrvatska imala prednost 13:11 do koje je došla serijom 4:0. Naime, vodila je Angola 11:9 u 26. minuti, da bi Hrvatice potom potpuno preokrenule rezultat u svoju korist. Štoviše, računajući kraj prvog i početak drugog poluvremena Hrvatska je napravila seriju 8:0 koja se pokazala presudnom, budući prednost od šest golova (17-11) Angola nije više uspjela nadoknaditi.

Najviše se Angola do kraja približila na minus dva u 53. minuti (23-21).

Najefikasnija u hrvatskim redovima bila je Maja Zebić sa 9 golova (pet iz sedmeraca), Andrea Penezić zabila je 5, a Dijana Jovetić 4 gola. Najefikasnije kod Angole bile su Isabel Guialo i Marcelina Kiala, obje s pet postignutih golova.

Sljedeći susret hrvatske rukometašice igraju 1. kolovoza u 22.15h protiv Ruskinja.