ČEKA SE PRVA POBJEDA

Agresivne Kineskinje bolje od naših košarkašica

30.07.2012 u 12:07

Agresivnom igrom od prve minute kineske su reprezentativke nametnule svoj stil igre te su prilično lako stigle do pobjede 83:58 pa će tako hrvatske košarkašice u srijedu igrati vrlo važnu utakmicu protiv Češke

Tako su košarkašice Hrvatske upisale drugi poraz na Olimpijskim igrama, a zanimljivo je spomenuti kako su nakon poraza od SAD-a još jednom poražene s identičnih 25 poena razlike.

I dok se protiv Amerikanki takav poraz mogao prihvatiti, onaj protiv Kine u ponedjeljak (58:83) je daleko teže pao. Kina je pobjedom protiv Češke u prvom kolu dokazala koliko je jaka, pa je zapravo i ovakav rezultat donekle realan.

Velika boljka hrvatskih košarkašica u ponedjeljak je bila obrambena igra. Prelako su Kineskinje dolazile do koševa, pogotovo njihova centarska linija, ali i šuterice s distance. U obrani je Hrvatska konstantno padala na 'pick and roll' igri i tako se nije mogla suprotstaviti Kini.

Hrvatska je jedino uspjela parirati u prvoj četvrtini (24:21 za Kinu), a donekle je prihvatljivo završilo i prvo poluvrijeme (39:31 za Kinu). Nakon toga je uslijedio potpuni raspad hrvatske igre i na kraju je semafor pokazivao +25 za Kineskinje.

Ružno je na kraju izgledalo da je Hrvatska imala čak 23 izgubljene lopte, ali i šut 5-18 za tri poena.

Kod Hrvatske je najbolja bila kapetanica Sandra Mandir sa 22 poena i pet skokova. Anđa Jelavić je dodala 11 uz pet skokova i četiri asistencije. Najbolja Kineskinja je bila Nan Chen sa čak 28 poena i 10 skokova. Lijie Miao je dodala 17 poena, a imala je i pet skokova, te 10 asistencija.

U srijedu, u 21 sat, Hrvatska će igrati utakmicu 3. kola protiv čeških košarkašica.

OI košarkašice, skupina A 2. kolo:

Kina - Hrvatska 83:58

Češka - Turska (kasnije)

SAD - Angola (kasnije)

Redoslijed:
1. Kina 2-0, 2. SAD 1-0 (-1), 3. Turska 1-0 (-1), 4. Češka 0-1 (-1), 5. Angola 0-1 (-1), 6. Hrvatska 0-2.

skupina B:

Francuska - Australija (kasnije)

Rusija - Brazil (kasnije)

Kanada - Velika Britanija (kasnije)

Redoslijed: 1. Australija 1-0, 2. Francuska 1-0, 3. Rusija 1-0, 4. Kanada 0-1, 5. Brazil 0-1, 6. Velika Britanija 0-1.