Auto zona

PROBLEM 'LJEPLJIVE' PAPUČICE

7.000 domaćih vozila u Toyotinoj servisnoj akciji

Toyota Croatia je pokrenula preventivnu servisnu akciju za svojih osam modela vozila

Premda dosad, kako tvrde iz Toyote Croatia - domaćeg zastupnika za Toyotina vozila - nije poznat nijedan slučaj u kojem je papučica gasa otkazala poslušnost, detaljnom analizom utvrđeno je da će na servis morati biti povučeno 7.325 vozila, čiji će vlasnici biti obaviješteni pismenim putem da dođu do najbližeg ovlaštenog Toyotinog servisa da bi se o Toyotinom trošku dodatno ojačao mehanizam papučice gasa.

Prve količine potrebnih dijelova domaći zastupnik očekuje u ovlaštenim servisima u Hrvatskoj od 15. veljače.

Toyotino rješenje je učinkovito i jednostavno: na postojeći sklop mehanizma papučice gasa bit će postavljena strojno rezana čelična pločica kao ojačanje koje će smanjiti naprezanje površina dijelova u dodiru. Postavljanjem ojačanja bit će smanjeno trenje, čime će se izbjeći mogućnost otežanog hoda papučice gasa.

Toyota je otvorila i besplatnu telefonsku liniju 0800 0894 namijenjenu upitima koji se odnose na ovu preventivnu servisnu akciju.
Sve o temi: Toyota | povlačenje vozila

Komentari

Komentiranje članaka dopušteno je samo registriranim korisnicima. Da biste mogli ostaviti svoj komentar, trebali biste se prijaviti kao registrirani korisnik. Za prijavu koristite link "Prijavi se" u gornjem desnom uglu stranice. Ako nemate korisničko ime, molimo vas da se registrirate koristeći link "Registriraj se" u gornjem desnom uglu portala.