Gospodarstvo

PRVA SKUPŠTINA VJEROVNIKA

Banke i radnici podržali stečajni plan Peveca

U Bjelovaru je danas održana prva Skupština vjerovnika Peveca Bjelovar i Zagreb u stečaju na kojoj su se o stečajnom planu pozitivno izjasnile dvije skupine vjerovnika - radnici i banke

Odlučuje se o stečajnom planu koji jamči opstanak trgovačkog lanca Pevec u kojemu u 12 centara radi 916 radnika, koji, unatoč stečaju, posluje pozitivno.

Radnici i banke prihvaćaju plan, izvijestili su iz tog trgovačkog lanca. Napominju i kako je izvjesno da će se i ostali vjerovnici izjasniti za nastavak poslovanja, a tada bi novi Pevec trebao poslovati kao dioničko društvo sa 713 dioničara.

Konačna odluka će se znati nakon 8. prosinca kada je zadnja skupština vjerovnika.

Kako je ranije najavljeno iz Peveca Bjelovar i Zagreb u stečaju, skupštine će se održati 5.,6.,7. i 8. prosinca, a očekuje se da će na njima svi vjerovnici (banke, država, radnici i dobavljači) glasovati za stečajni plan.

Prema tom planu, stečajni postupak bio bi okončan do kraja ove godine i bila bi otvorena nova tvrtka Pevec d.d.

Kako je ranije objavljeno, Pevec d.o.o. i Pevec Zagreb u prvih su devet mjeseci ove godine ostvarile 450 milijuna kuna prihoda, a očekuje se 600 milijuna kuna do kraja godine. Dobit prije oporezivanja u prvih devet mjeseci iznosila je 10 milijuna kuna, a očekuje da bi do kraja godine mogla biti na toj razini ili blago povećana.

Komentari

Komentiranje članaka dopušteno je samo registriranim korisnicima. Da biste mogli ostaviti svoj komentar, trebali biste se prijaviti kao registrirani korisnik. Za prijavu koristite link "Prijavi se" u gornjem desnom uglu stranice. Ako nemate korisničko ime, molimo vas da se registrirate koristeći link "Registriraj se" u gornjem desnom uglu portala.
 

Tečajna lista

| Sve valute
HNB | 19.05.2012.
Valuta Šifra Jedinica Kupovni Srednji Prodajni
CHF 756 1 6,264810 6,283661 6,302512
USD 840 1 5,925811 5,943642 5,961473
EUR 978 1 7,523410 7,546048 7,568686
=